Sosyal medyada babasının istismar ettiği kız çocuğu koruma altına alındı

Bir sosyal medya uygulamasında canlı yayında babası tarafından istismar edilen kız çocuğunun koruma altına alındığı bildirildi.

Fotoğraf: Evrensel Gazetesi

İzmir’de Hasan Y. adlı kişi 15 yaşındaki kızına istismarda bulunduğu görüntüleri sosyal medya uygulamasında paylaştı. Büyük tepki gösterilen istismar olayına ilişkin Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Twitter hesabından açıklama yaptı.

Açıklamada, sosyal medyada, kızına uygunsuz söylem ve hareketlerde bulunan kişi ile ilgili görüntülerin ortaya çıkmasının hemen ardından il müdürlüğü ekiplerinin harekete geçtiği belirtilerek, “Çocuğumuz koruma altına alınmıştır. Bakanlığımız tarafından adli süreç takip edilecektir.” denildi.

Baba gözaltına alındı

AA’nın geçtiği bilgilere göre ise; Sosyal medyada yer alan görüntüler sonrası Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü ile iletişim kurarak görüntülerde yer alan kişinin İzmir’de yaşayan H.Y olduğunu tespit etti. Bunun üzerine İzmir Emniyet Müdürlüğü ekipleri H.Y’yi gözaltına aldı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından H.Y’nin adliyeye sevk edileceği belirtildi. Bakanlığın H.Y hakkında açılacak davaya da müdahil olacağı bildirildi.

Yeni1Mecra