Soyer: Mecbur olmayan vatandaşlar sokağa çıkmasın

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir’de etkili olan sağanak nedeniyle bir çok alt geçit ve yolların su baskını nedeniyle tıkandığını bildirdi.

Soyer, “Lütfen mecbur olmayan vatandaşlar sokağa çıkmasınlar.” dedi.

Fotoğraf: AA

İzmir’de dün geceden itibaren etkili olan sağanak yaşamı olumsuz etkilemeye devam ediyor. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, sosyal medya hesabı twitterdan yaptığı paylaşımda, çok şiddetli yağmurda Hacı Ahmet, Mehmetçik, Hıfzısıhha, Poligon, Gümüşpala, Yamanlar, Çitlenbik, Doğançay, Yahya derelerinde yer yer taşmalar olduğunu belirtti.

‘Seferlerde aksamalar yaşanmaktadır’

Soyer, bu nedenle bazı cadde ve sokakların olumsuz etkilendiğini belirterek, şunları kaydetti:

“Değerli hemşerilerimiz, dere taşkınları nedeniyle oluşan su baskınları yüzünden İZBAN, Tramvay ve bazı hatlardaki otobüs seferlerinde aksamalar yaşanmaktadır. Ekiplerimiz toplu taşıma araçlarının güzergahlarını açık tutmak için var gücüyle çalışıyor.”

Kamu çalışanları yarım gün idari izinli sayılacak

İzmir’e 8 saatte şubat ayı ortalamasının üzerinde yağış düştüğüne vurgu yapan Soyer, “Bu sebeple bir çok alt geçit ve yollar su baskını nedeniyle tıkalıdır. Lütfen mecbur olmayan vatandaşlar sokağa çıkmasınlar. Kamu çalışanları yarım gün idari izinli sayılacaktır.” dedi.

Yeni1Mecra