Soylu: Adil Öksüz’ün nerede olduğunu biliyoruz

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Kanal 7’de katıldığı bir programda Adil Öksüz’ün nerede olduğunu bildiklerini söyledi.

Süleyman Soylu açıklamayı Kanal 7’de katıldığı canlı yayında, Adil Öksüz’ün nerede olduğunu bildiklerini vurgulayan Soylu, “Almanya’da olduğunu teyit eder misiniz?” sorusu üzerine “Bize kalsın” karşılığını verdi.

Soylu açıklamasında şunları söyledi:

“Adil Öksüz’ün nerede olduğunu biliyoruz. Ama bizde kalsın. Nasıl PKK’ya, DHKP-C’ye biz izleme yapıyorsak aynısını FETÖ’ye de yapıyoruz. Ankesör ve büfe soruşturmalarında yüzde 40 etkin pişmanlık oldu” ifadelerini kullandı.

Adil Öksüz kimdir?

‘FETÖ Hava Kuvvetleri imamı’ olarak adlandırılan Adil Öksüz, 1967 yılında doğdu. Lisans öğrenimini 1991 yılında Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde tamamlayan Öksüz, yüksek lisansını verdiği Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak görev aldı.

15 Temmuz darbe girişiminde kritik rol aldığı belirtilen Öksüz, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ve bazı kuvvet komutanlarının rehin tutulduğu Akıncılar 4. Ana Jet Üs Komutanlığı’nda 16 Temmuz sabahı yakalandı ve getirildiği Ankara Batı Adliyesinden adli kontrol şartıyla salıverildi.

Serbest bırakılmasının ardından firar ettiği tahmin edilen ve “FETÖ’nün sır kutusu” olarak nitelendirilen Adil Öksüz, İçişleri Bakanlığı’nın aranan teröristler listesinde yer alıyor.