Tecavüz şikayeti dikkate alınmadı intihar etti

Ankara’da yaşayan Eda Nur Kaplan, kendisine tecavüz eden 2 erkeğin serbest bırakılması üzerine intihar etti.

Twitter’da bugün “#edanuricinadalet etiketiyle yapılan paylaşımlara göre, Ankara’da yaşayan 18 yaşındaki Eda Nur Kaplan, 30 Temmuz’da iki erkeğin tecavüzüne uğradı. Kaplan’ın şikayet ettiği erkekler, herhangi bir işlem yapılmadan serbest bırakıldı. Tecavüz faillerinin serbest bırakılması üzerine Kaplan’ın, 7 Ağustos’ta ailesine bir mektup bırakarak intihar ettiği iddia edildi.

Mektup bıraktı

Kaplan’ın ailesine bıraktığı belirtilen ve Twitter’da paylaşılan mektupta, şu ifadeler yer aldı: “Anne küçük kızın bazı şeylere dayanamıyor artık. Kızını çok harcadılar. Kimseye bir şeyini anlatamadı, hep içine attı ama o da çok birikti dayanamıyor artık hiç. Bir şeylerin güzel olacağına inancı kalmadı. Her gün canı acıyacağına 1 gün acısın deyip gidiyorum. Hakkını helal et. Ömer’i, ablamı, Aleyna’yı, Almanya’yı çok seviyorum. Unutmayın beni, hakkımı yerde bırakmayın lütfen. Ben katlanamıyorum, dim dik duramıyorum, siz durun ama. Neyse hepinizi çok seviyorum. İyi bakın kendinize ben yapamadım ama siz hep güzel günleriniz için yaşayın.”

‘İntihar değil cinayet’

Kaplan’ın mektubunun ortaya çıkmasının ardından çok sayıda sanal medya kullanıcısı, #edanuricinadalet hastagıyla paylaşımda bulundu. Ankara Kadın Platformu, yaptığı paylaşımda, “30 Temmuz’da Ankara’da 2 kişinin tecavüzüne uğrayan, şikayeti sonrası tecavüzcülerin serbest kalmasını kaldıramayan Eda Nur hayatına son verdi! Bu intihar değil cinayettir! Kadınları değil, tecavüzcü erkekleri koruyan erkek devlet Eda Nur’un failidir” ifadelerine yer verildi.