TTB kaybettikleri meslektaşları için saygı duruşunda bulunacak

TTB, Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden meslektaşları için yarın düzenleyecekleri saygı duruşuna halktan da katılım desteği istedi.  

Türk Tabipleri Birliği (TTB), “Artık yeter, ölümleri durdurmak için tam kapanma şart” başlığıyla yayınladığı açıklamayla, koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle yaşamını yitiren sağlık çalışanları için bir dizi etkinlik yapacağını duyurdu. 

Pandeminin 8 aydır kontrol altına alınmadığı hatırlatılan açıklamada, “Kovid-19 pandemisi adeta bir kırana dönmüş durumda. Bugüne dek 35 binin üzerinde vatandaşımızı önlenebilir bir hastalık sebebiyle kaybettik.

Pandemiyle en ön safta mücadele eden hekimler ve sağlık çalışanları ise sürecin en fazla bedel ödeyen kesimini oluşturuyor. Her gün meslektaşlarımızın birbiri ardına gelen vefat haberleriyle kahroluyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Çetin ve Erdem için saygı duruşu

Son olarak İstanbul’dan Dr. Adnan Çetin ve Dr. Ümit Erdem’i Kovid-19 nedeniyle yitirmenin büyük üzüntüsünü yaşadıklarına dikkati çeken TTB, Dr. Çetin ve Erdem için görev yaptıkları kurumların önünde saygı duruşu etkinliği gerçekleştireceklerini ve yurttaşlardan destek talep etti. 

Saygı duruşlarının yapılacağı yer ve tarih bilgileri ise şöyle: Dr. Ümit Erdem için saygı duruşu yarın Salı saat 10.30’da İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Şehzadebaşı Tıp Merkezi (Mollahüsrev Mahallesi Atatürk Bul, Revani Çelebi Sk. No:56, 34134 Fatih – İBB Reşat Nuri Tiyatrosu yanı) önünde yapılacak.

Dr. Ümit Erdem, İBB bünyesinde görev yaptığı için saygı duruşuna Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu ve belediye çalışanlarının da katılması bekleniyor.  

Dr. Adnan Çetin için saygı duruşu ise yarın Salı saat 12.30’da Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Başhekimlik binası önünde yapılacak.