Uludağ’da kayıp 2 kişi için çalışma sürüyor

HABER MERKEZİ – Uludağ’da zirveye doğru yürüyüşe çıktıktan sonra haber alınamayan 2 kişi için başlatılan arama çalışmalarında 30 saat geride kaldı.

İstanbul’dan Bursa’ya 1 Aralık’ta gelen ve araçlarını Uludağ Jandarma Karakolunun yanına park ettikten sonra zirve istikametine yürümeye başlayan Mert Alpaslan (31) ve Efe Sarp (37), bir süre sonra sisin bastırması nedeniyle kayboldu. Alpaslan ve Sarp’a telefonla ulaşamayan ailelerinin durumu jandarmaya bildirmesiyle dün gece 02.30’da bölgede arama çalışmaları başlatıldı.

AA’nın geçtiği bilgilere göre; aralıksız 30 saattir çalışmalar devam ediyor. Jandarma Genel Komutanlığı bünyesindeki iki tespit uçağı da gece saatlerinde havalanarak bölgede tarama yaptı. Termal ve gece görüş özelliğine sahip uçaklar, kaybolan kişilerin tahmini güzergahlarında herhangi bir bulguya rastlayamayınca uçuşu sonlandırdı.

Karadan yürütülen arama kurtarma çalışması 140 kişilik bir ekiple sürüyor. Öte yandan, günün ilk ışıklarıyla beraber keşif uçaklarının çalışmalara tekrar destek vermeye başladığı belirtildi.