Van-Çatak karayoluna çığ düştü

Van-Çatak karayoluna çığ düştü. Söz konusu kara yolunun hava koşulları nedeniyle güvenlik için ulaşıma daha önceden kapatıldığı açıklandı.

Öte yandan Bahçesaray’da çığ düşen bölgede arama çalışması yapılamadı.

Van Bahçesaray karayolundaki güvenlik önlemi – AA

Van-Çatak karayoluna sabah saatlerinde çığ düştü. Konuya ilişkin açıklama yapan Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, çığın Çatak-Van kara yolunun 10. kilometresindeki Elmacı mevkiin çığ düştüğünü söyledi.

Bilmez, söz konusu kara yolunun bölgedeki olumsuz hava koşulları nedeniyle vatandaşların can güvenliği için dünden bu yana trafiğe kapalı olduğunu belirtti. Bilmez, “Karayolları ekiplerimiz söz konusu yolu açmak için tedbirli bir şekilde çalışma yürütüyor. Vatandaşlarımızdan bütün uyarıları dikkate almalarını istiyoruz.” dedi.

Bahçesaray’da arama çalışmaları yapılamadı

Öte yandan Valilikten yapılan açıklamada, Van-Bahçesaray kara yolunda çığ düşen bölgede, olumsuz hava şartları nedeniyle arama çalışmalarına başlanamadığı bildirildi.

Açıklamada, çığ düşen bölgede, teknik ekiplerin yaptığı değerlendirmede arama kurtarma çalışması yapılacak hava şartlarının oluşmadığı tespit edildi. Çığ bölgesine en yakın karakolunda bekleyen ekipler, gün içerisinde hava şartlarına bağlı olarak yeniden inceleme yapıp, çalışmaların başlatılıp başlatılmamasına karar verecek.

AA – VAN