Van Gölü’nde ulaşılan cenaze sayısı 32’ye yükseldi

Van’da 27 Haziran’da göle açılan teknenin batması sonucu kaybolan kişilerden gün içerisinde 6 kişinin cansız bedenine ulaşıldı.

Gölde yaşamını yitirenlerin sayısı 32’e yükselirken, arama çalışmalarına ara verildi.

Van’ın Gevaş İlçesi Altınsaç Mahallesi’nden açılan ve bir daha haber alınamayan tekne ile içindeki kişilerin cenazelerinin çıkarılması için ekiplerin başlattığı çalışmalar sürüyor. Çarpanak Adası açıklarında devam eden çalışmalarda bugün gün içerisinde sığınmacı oldukları değerlendirilen 5 kişinin cenazesini bulan ekipler, devam eden çalışmalarda teknedeki 1 kişinin daha cenazesine ulaştı.

Arama çalışmalarına ara verildi

Şu ana kadar gölde ulaşılan cenaze sayısı 32’ye yükseldi. Cenazeler, Van Büyükşehir Belediyesi cenaze araçlarıyla Van Adli Tıp Kurumu’na götürüldü. Gölde 4 ROW cihazıyla yürütülen çalışmalara olumsuz hava koşulları nedeniyle yarın devam edilmek üzere ara verildi.

Olay

Gevaş İlçesi Altınsaç Mahallesi’nde 27 Haziran’da tekneleriyle Van Gölü’ne açılan Sedat ve Medeni Akbaş’tan uzun süre haber alınamaması üzerine mahalle muhtarı güvenlik güçlerine kayıp bildiriminde bulundu. Bunun üzerine yürütülen arama çalışmalarında tekne Çarpanak Adası açıklarında 106,5 metre derinlikte bulunmuş ve olayla ilgili 5 kişi tutuklanmıştı. Sığınmacıların bulunduğu öğrenilen teknede, kaç kişinin olduğuna dair net bilgiye ulaşılamamıştı.

Kaynak: AA