‘16 yaşındaki Zehra’nın ölümü aydınlatılsın’

Manisa Salihli’de bir su kanalında cenazesi bulunan 16 yaşındaki Zehra Çelik’in babası Erdal Çelik, kızının İsmail adında biri tarafından öldürülmüş olabileceğini iddia ederek cinayetin aydınlatılmasını istedi.  

Manisa’nın Salihli ilçesinde Yılmazköy’de yaşayan Zehra Çelik’in (16), 18 Haziran günü akşam saatlerinde bir erkek tarafından tecavüze uğradıktan sonra su kanalına atıldığı iddiaları sosyal medyada paylaşıldı.

Ailenin ihbarıyla arama yapan jandarma cenazeyi su kanalından çıkardı. Çelik’in cenazesi otopsiye alınırken, jandarma görgü tanıklarının ve çevrede yaşayanların ifadelerini aldı. Bir kişinin de gözaltına alındığı öğrenildi.

18 Haziran günü akşam saatlerinde kızının evden çıktığını söyleyen baba Erdal Çelik, şunları söyledi:

“Evde yemek yedik birlikte. O akşam da çok keyifliydi. Yemeğin ardından bir süre geçtikten sonra evden çıkmış. Onu su kanalının yakınlarında İsmail adında biri ile tartışırken görmüşler. Bize haber geldiğinde, su kanalının oraya koştuk. Ayakkabısının tekini kanalın kenarında buldum. Polisi çağırdık, İsmail’i tanımıyorum, ilk defa karakolda gördüm” dedi.

Kazanıp biriktirdiği paraları da yok

Kızının bahçe işlerinde çalışarak, ailesine destek olduğunu söyleyen baba Çelik, kızının bir yıldır parasını biriktirdiğini belirterek, “Biriktirdiği paraları da yok. Bizimle paylaşmadı ama parasının kaybolmasından ve su kanalının yakınında tartıştıklarından bir baskı gördüğünü, tehdit edildiğini düşünüyorum. Bu yüzden İsmail adındaki o şahıstan davacıyım” diye konuştu.

İddialar otopsi ile netleşecek

CHP Salihli İlçe Başkanı Hasan Hüseyin Namver ise süreci takip ettiklerini, konuya dair tecavüz ve şiddet iddialarının ise otopsi ile ortaya çıkacağını belirtti. Çelik’in cenazesi otopsi işleminin ardından sonra defnedilecek.