22 öğretmenin ‘park ve bahçe görevlendirmesi’ iptal edildi

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde 22 öğretmenin “park ve bahçe görevlendirmesi” Eğitim Sen yöneticilerinin görüşmelerinin ardından iptal edildi.

Eğitim Sen Diyarbakır 1 Nolu Şube Eşbaşkanı Kaya, görevlendirmenin yasal olmadığını ve görev tanımına uymadığını belirtti.

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Naif Keleş’in 22 öğretmen için verdiği “park ve bahçe” görevlendirmesi Lice Kaymakamı Cevdet Bakkal tarafından onaylanmıştı. Bunun üzerine Eğitim Sen Diyarbakır Şube yöneticileri Lice’ye giderek Milli Eğitim Müdürü Keleş ve Kaymakam Bakkal ile görüştü.

Öğretmenlerin görev tanımında olmayan bir uygulamanın kabul edilemez olduğunu söyleyen Eğitim Sen Diyarbakır 1 No’lu Şube Eşbaşkanı Sedrettin Kaya, bu görevlendirmenin yasal olmadığını ve öğretmenlerin görev tanımına uymadığını belirtti.

‘Görevlendirme iptal edildi’

Eğitimcilerin küçük ilçelerde park ve bahçelerde görevlendirilmesinin olumsuzluklara neden olacağını söyleyen Kaya, görüşmelerinin sonuç verdiğini belirtti. Görüşmelerinin ardından 22 öğretmenin “park ve bahçe görevlendirmesi” nin iptal edildiğini ifade eden Kaya, bundan sonraki süreçte öğretmenlerin görevi ile bağdaşmayan görevlendirmelerin yapılmayacağını söyledi.

Mezopotamya Haber Ajansı’ndan Arjin Dilek Öncel’in haberinde; Lice Milli Eğitim Müdürü Keleş’in 22 öğretmenin adının bulunduğu liste ile Kaymakam Bakkal’a gönderdiği “park ve bahçe görevlendirmesi” yazısının onaylandığı belirtilmişti. Söz konusu yazıda 22 öğretmenin Covid-19 tedbirleri kapsamında park ve bahçe alanlarını denetleyeceği ifade edilmişti.

Kaynak: MA