2,5. Uluslararası İstanbul Hikâye Anlatıcılığı Festivali online başlıyor

Uluslararası İstanbul Hikâye Anlatıcılığı Festivali, hikâyelerin insanları birbirine bağlayan, kökleriyle buluşturan iyileştirici ve birleştirici özelliğinden yola çıkarak 10 Eylül’de online olarak izleyicileriyle buluşmaya hazırlanıyor.

İlki 2014 yılında gerçekleştirilen Uluslararası İstanbul Hikâye Anlatıcılığı Festivali, istanbulimpro ve Muzip Masal Cini ortak organizasyonuyla yeniden hayat buluyor. “Terk-i Diyar” teması ile 2020 yılının Mart ayında izleyicileriyle buluşması planlanan 3. Uluslararası İstanbul Hikâye Anlatıcılığı Festivali, Covid-19 salgını nedeniyle belirsiz bir tarihe ertelendi. Ancak festival, Avrupa Birliği Sivil Düşün Fonu’nun desteğiyle 10 Eylül’de online olarak “2,5. Uluslararası İstanbul Hikâye Anlatıcılığı Online Festivali” adı altında izleyicileriyle buluşacak.

Avrupa Birliği Sivil Düşün Fonu’ndan destek

Avrupa Birliği Sivil Düşün Fonu’nun “Bizi Bağlayan Şeyler”, #iyigündekötügünde desteği ile hayat bulacak olan 2,5. Uluslararası İstanbul Hikâye Anlatıcılığı Online Festivali, herkesin festivale erişimini kolaylaştıran bir şekilde, kültürel haklar üzerine düşünülmesine aracılık ederek, hikayeler aracılığıyla bütün canlıların birlikte iyi yaşam kültürü üzerine tohumlar serpilmesi amacıyla ve sözlü kültürün korunmasına katkı sağlamak için perdelerini açacak.

Bu yılki hikâye festivali hikâyelerin bağlayıcı gücünden ilham alarak yeni formatıyla, kültür belleğimizin en özgün eserlerinden olan hikâyeler ve hikâye anlatıcılarıyla, online olarak Eylül ayı boyunca her perşembe, cuma ve cumartesi akşamı hikâye severlerin karşısına çıkacak. 2,5. Uluslararası İstanbul Hikâye Anlatıcılığı Online Festivali kapsamında Türkiye ve dünyadan birçok hikâye anlatıcısının yanı sıra alanında uzman akademisyen, eğitmen ve araştırmacılar bir ay boyunca anlatı, panel ve atölye formatlarında ücretsiz olarak hikâye severlerle buluşacak.

Festival, 10 Eylül 2020 Perşembe günü festivalin Youtube kanalından yayınlanmaya başlayacak ve sonraki günlerde her perşembe, cuma ve cumartesi günleri ücretsiz olarak izlenebilecek.

Sosyal Medya Hesapları:
https://storyfestist.com/
https://www.instagram.com/storyfestist/
https://twitter.com/storyfestist/
https:/Facebook.com/storyfestist

Festival Tarihleri

 1. Hafta
  10 Eylül 2020 Perşembe 11 Eylül 2020 Cuma 12 Eylül 2020 Cumartesi
 2. Hafta
  17 Eylül 2020 Perşembe 18 Eylül 2020 Cuma 19 Eylül 2020 Cumartesi
 3. Hafta
  27 Eylül 2020 Perşembe 28 Eylül 2020 Cuma 21 Eylül 2020 Cumartesi
 4. Hafta
  1 Ekim 2020 Perşembe 2 Ekim 2020 Cuma 3 Ekim 2020 Cumartesi

*Anlatı etkinlikleri saat 21.00’de başlayacak.
*Paneller her cumartesi saat 16.00’da başlayacak.
*Atölyeler her cumartesi Zoom programı üzerinden ve sınırlı katılımcı ile gerçekleştirilecek. Katılmak isteyenlerin önceden bilgi@muzipmasalcini.com adresine kayıt yaptırmaları gerekmektedir.