5 saat sonra açıklama yapan Soylu katliama tepki gösterenleri suçladı

Konya’daki ırkçı katliamdan 5 saat sonra açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, katliama tepki gösterenleri hedef gösterdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Konya’nın Meram ilçesinde Karslı Dedeoğulları ailesine yönelik 7 kişinin katledildiği ırkçı katliamla ilgili 5 saat sonra açıklama yaptı. Saldırının nedeninin aileler arası husumet olduğunu savunan Soylu, katliama tepki gösterenleri de hedef gösterdi.

Husumet savunması

Soylu, ırkçı saldırının siyasallaştırıldığını söyleyerek, “Konya’daki bu menfur saldırı da alçak tertip de istismar edilmeye çalışılmaktadır. Bunun Türk-Kürt meselesiyle ilgili herhangi bir tarafı söz konusu değildir. Bunu bu meseleye çekmek, bu saldırı kadar tehlikelidir. Bu saldırı kadar hem kınanacak hem de alçak bir değerlendirme olarak nitelendirilecek bir anlayıştır. Bir takım sosyal medya mahfillerinde bu memleketi, bu milleti birbirine düşürebilmek için bir çabayı içeriden dışardan birileri sürekli olarak körüklemektedirler” diyerek, katliama tepki gösterenleri hedef gösterdi.

Soylu, aileler arasında 2010 yılından başlayan husumetin 11 yıldır devam ettiğini savundu.

MA