AKP’li Çelik: AK Parti, Türkiye’nin en güçlü kadın siyasi hareketidir

MYK sonrası açıklama yapan Çelik ‘AK Parti, kıyafeti, ideolojisi ne olursa olsun kadınların kamusal alana çıkışını özgürleştirmiş bir siyasi harekettir’ dedi.

AKP Sözcüsü Ömer Çelik

Gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Çelik şunları söyledi:

Joe Biden gündemi

“Türkiye’ye geldiğinde verdiği mesaj farklıydı. Yaptığı açıklama diplomatik nezaketten çok uzak. Bu mesele zihniyeti göstermesi açısından önemli. Seçim diye kullandığı kelime darbe anlamına geliyor.

Önemli olan darbeyle ilgili bir söz ortaya çıktığı zaman, hedef alan her söz milletimizin iradesine karşı husumet besleyen bir tavırdır. Bu tavır ortaya konulurken cümleye bir ama eklendiğinde o cümle boşa çıkar.

Esas sorulması gereken soru şudur, bu röportaj çıktıktan sonra ben muhalefetle işbirliği yapacağım dediği halde niçin sizin bazı aktörleriniz ‘Erdoğan seçimle ya da başka şekilde gidecek’ diyerekten bir takım cümleler kurdular.

“Siyasi tarihimize baktığımızda CHP’nin arkasında olmadığı bir darbe girişimi var mıdır?

“Demokratik bir ülkede ekonominin sağlam şekilde eleştirilmesi, değerlendirilmesi demokratik haktır ama bir takım kriz dilencileri olduğunu görüyoruz. Biz AK Parti olarak biz kendi tezlerimizi söylüyoruz.

Bu kriz dilencileri Türkiye’ye siyasi dayatmalarda bulunan çevrelerin söylediklerinin tercümesinden ibaret ekonomi konularını değerlendirenler, buna da bir baksınlar.

Türkiye bu pandemi sürecini büyük bir başarıyla yürüttü. Bundan sonrasında da esnafımızın, çiftçimizin, işçimizin, üreticimizin yanında olmaya devam edeceğiz. 

AK Parti, Türkiye’nin en güçlü kadın siyasi hareketidir. 

AK Parti kıyafeti, ideolojisi ne olursa olsun kadınların kamusal alana çıkışını özgürleştirmiştir. 

Bütün kadın örgütlerinin görüşlerine açığız.

Kadını koruma ve aileyi koruma dengesinden vazgeçmeyeceğiz, kadını da aileyi korumayı da terk etmeyeceğiz. 

İstanbul Sözleşmesinden çekilme

Arkadaşlarımız çalışmalarını tamamlıyor, Cumhurbaşkanımıza sunulduğunda karar verilecektir.

Kaynak: AA