AKP’li Vekilin oğlunun Covid-19 test siparişi verdiği iddia edildi

Avrasya Araştırma Başkanı Özkiraz, AK Parti Milletvekili İsmail Tamer’in oğlu Namık Tamer’in Covid-19 testi siparişi toplayarak sattığını iddia etti.

Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz, twitter hesabından bu defa AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer’in oğlu Namık Tamer ile ilgili ciddi iddialarda bulundu. Özkiraz, Namık Tamer’in sosyal medya hesabından Covid-19 test siparişi topladığını ve sattığını iddia etti. Özkiraz paylaşımda Namık Tamer’in hesabından olduğunu öne sürdüğü fotoğraflar da paylaştı.

Kemal Özkiraz’ın twitter hesabından iddia ettiği test siparişine ait fotoğraf

Durumun yerelde paylaşıldığını sonrasında gelen telkinlerle olayın büyütülmediğini öne süren Özkiraz, “Milletvekili oğlu bu testleri nereden buldu?” diye sordu. Özkiraz paylaşımında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın adresini de etiketledi.

İddiaları iki ayrı yerden teyit ettiğini belirten Özkiraz, “Dün sayın bakan gereken yapılacak demişti. Bakalım bu sefer gereken yapılacak mı?” dedi. Özkiraz, AK Parti Milletvekili Tamer’in de twitter hesabını etiketleyerek “İstifanızı bekliyoruz” dedi.

Murat Sancak’ın evdeki test görüntülerini paylaşmıştı

Kemal Özkiraz dün de yine twitter hesabından MT Holding Başkanı Murat Sancak’ın, birkaç kişiyle birlikte evinde koronavirüs testi yaptığı görüntülerini paylaşmıştı. Görüntülere gelen tepkiler üzerine açıklama yapan Murat Sancak, testlerin aile ortamında deneme amaçlı yapıldığını belirterek 125 test kitinin alındığını gösteren fatura paylaşmıştı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Murat Sancak’ın görüntülerine ilişkin gazetecilerin sorusuna verdiği yanıtta, “Asla kabul ettiğimiz bir durum değil.” demişti.