Şenyaşar ailesinin ‘adalet’ nöbeti 130. gününde

Emine Şenyaşar ile oğul Ferit Şenyaşar’ın Şanlıurfa Adalet Sarayı önünde başlattığı “adalet” nöbeti 130. gününde.

AKP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın “adalet” mücadelesi sürüyor.

Emine Şenyaşar ile oğlu Ferit, sabahın erken saatlerinde geldikleri Şanlıurfa Adalet Sarayı önünde “adalet” nöbetine 130. gününde de devam ediyor.

‘Oğlumun bırakılmasını istiyorum’

Mezopotamya Ajansı’na konuşan Emine Şenyaşar, yaşadıklarının zulüm olduğunu, savcıyla görüşemedikleri gibi adliye binasına da alınmadıklarını söyledi. Cezaevindeki oğlunun durumuna dikkat çeken Emine Şenyaşar, şunları ifade etti:

“Ben oğlumun bırakılmasını istiyorum. Ailemi toprağa gömdüler. En azından oğlumu bıraksınlar. Sürekli bizi gözaltına alarak bize zulüm ediyorlar. Oğlum tek kişilik bir odada tutuluyor. Bu nasıl bir adalet. Ailemi katledenler ortalıkta geziyor. Çocuklarımın suçsuz olduğunu Cumhurbaşkanı da biliyor. Bize bir çözüm bulsunlar bizde evimize gidelim. Hastane kayıtlarımızı ortaya çıkarsınlar.”

Ailenin sosyal medya hesabı Twitterdan da yapılan paylaşımda, “ŞANLIURFA ADALET SARAYI(!)NIN ÖNÜNDE ADALET MÜCADELEMİZ 130. günde.” İfadeleri yer aldı. Paylaşımda, Halkların Köprüsü’nün aileyi ziyaretine ilişkin görüntüleri de yer aldı.