AKP’lilerin koronavirüse yakalandıkları gizleniyor mu?

AKP’lilerin koronavirüse yakalandıklarını iyileşme süreçlerinde açıkladıkları veya hiç paylaşmadıkları dikkat çekti. Son olarak Mehmet Metiner açıkladı.

AKP’lilerin koronavirüse yakalandıkları gizleniyor mu?

İbrahim Kalın, Süleyman Soylu, Mehmet Metiner ve Burhan Kuzu gibi AKP’lilerin koronavirüse yakanladıkları bilinçli olarak gizleniyor şüpheleri yayılıyor.

Metiner atlattıktan sonra açıklama yaptı

Eski AKP milletvekili Mehmet Metiner, 28 Ekim’de koronavirüs testinin pozitif çıktığını ancak bunu ‘dostlarım, ailem üzülmesin diye’ açıklamadığını twitter hesabından duyurdu.

Metiner, yaptığı açıklamada “27 Ekim’de korona testim pozitif çıktı. 6 Kasım’da yapılan testim ise negatif çıktı. Hafif semptomlarla evimde doktor kontrolünde geçirdiğim tedavinin son evresindeyim. Bu süreçte ilgisini esirgemeyen Medicana Başhekimi dostum Prof. Dr. M. Hakan Terekeci’ye teşekkür ederim.” dedi.

İbrahim Kalın iyileşme aşamasındayken duyurdu

Metiner dışında koronavirüs’e yakalandığını iyileşme aşamasında açıklayan bir diğer isim de İbrahim Kalın. Kalın da twitter hesabından yaptığı paylaşımda şunları belirtmişti:

“Hafif semptomlarla geçirdiğim koronavirüs tedavisinde son aşamaya geldim. Şu anda gayet iyiyim hamdolsun. Arayan, soran, mesaj gönderen, dua eden herkese teşekkür ediyorum.”

Kalın’ın koronavirüse daha önce yakalandığı ve tedavi sürecinde iyileşme aşamasına geldiği attığı twitle anlaşılmıştı.

Burhan Kuzu’nun koronavirüs’e yakalandığı vefatıyla anlaşıldı

Eski AKP Milletvekili Burhan Kuzu’nun koronavirüs’e yakalandığı ise hiç açıklanmamıştı. Kuzu’nun vefat haberini, İbrahim Kalın ‘bir süredir koronavirüs tedavisi gören Burhan Kuzu’yu kaybettik’ şeklinde duyurmasıyla, Kuzu’nun koronavirüs’ten yaşamını yitirdiği öğrenilmişti.

Kalın’ın, Kuzu’nun vefat haberini duyurduğu twit’te şu ifadeler yer almıştı:

“Bir süredir #COVID tedavisi gören Burhan Kuzu hocayı kaybettik. Kendisine Allah’tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı diliyorum.”

Süleyman Soylu’nun koronavirüs’e yakalandığı tarih bilinmiyor

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da koronavirüs’e yakalanıp iyileşen AKP’lilerden. Soylu da diğer AKP’li vekiller gibi hastalığa yakalandığını twitter’dan duyurmuştu ancak birden fazla kez yaptırdığı test sonucunun ardından pozitif olduğunu paylaşmıştı.

Süleyman Soylu, attığı twit‘te koronavirüs testinin ne zaman pozitif çıktığını belirtmezken şu ifadeleri kullanmıştı:

“Pazartesi günü kendimizi iyi hissetmeyince tekraren yaptırdığımız test; eşim, kızım ve bende pozitif çıktı. Düne kadar evde sürdürdüğümüz tedavi doktorlarımızın tavsiyesiyle hastane ortamına nakledilmiştir. Şükürler olsun şimdi biraz daha iyiyiz.

Bu vesile ile tüm hastalara ve İzmir depreminde yaralananlara acil şifalar, depremde hayatını kaybeden İzmir’li hemşehrilerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum.”