Akşener: Erken seçim ekonomiye bağlı

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere geldiği Kırıkkale’de bir kahvehanede vatandaşlarla sohbet etti.

Akşener, “Erken seçim olacak mı?” sorusuna, “Ekonomiye bağlı. Çok erken bir seçim beklemiyorum. 2021 Haziran’ı olabilir belki.” yanıtını verdi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, çeşitli ziyaretler için Kırıkkale’ye geldi.  Akşener, ilk olarak Yahşihan İlçesi’nde vatandaşlarla buluştu, esnaf ziyareti gerçekleştirdi. Bir kahvehaneye giren ve kendisine ikram edilen çayı içen Akşener, emeklilerle sohbetinde emekli maaşlarının yetersiz olduğunu belirtti.

Akşener, bir kişinin “Erken seçim olacak mı?” sorusuna, “Ekonomiye bağlı. Çok erken bir seçim beklemiyorum. 2021 Haziran’ı olabilir belki. Çok yakın zamanda bir seçim beklemiyorum.” yanıtını verdi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Kırıkkale’de esnafı ziyaret etti

‘Ben politikayı bırakıp herkesten özür dileyip eve dönerim’

Bir başka kişinin, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “eve dön” çağrısını hatırlatması üzerine Akşener, şunları ifade etti:

“Ben şimdi Sayın Bahçeli’nin ev sözünün ne manaya geldiğini bilmediğim için Sayın Erdoğan’a seslendim. Dedim ki ortağını ilgisiz bırakma. Bana sardırdı. Onun için ilgilen. Eve mi? Onu bilmiyoruz. Yuvalar çok, evim de yuva. Ben başından söyledim. Ben politikayı bırakıp herkesten özür dileyip eve dönerim. Bu derece.”

‘Kente propaganda amaçlı gelmedim’

Kente propaganda amaçlı gelmediğini dile getiren Akşener, partili cumhurbaşkanlığı sistemini Türkiye’nin taşıyamadığını belirtti. İyileştirilmiş, güçlendirilmiş bir parlamenter sistemden yana olduklarını aktaran Akşener, AK Parti, CHP ve kendilerinin katılımıyla bir çalışma yapılması gerektiğini ifade etti.

‘2021 Haziran’da seçim bekleniyor’

Parlamenter sistemle ilgili değerlendirmelerde bulunan Akşener, “Gelin, adam gibi oturup bu sisteme geçelim diyoruz. Geçer miyiz? Bunu zaman gösterecek. 2021 Haziran’da seçim bekleniyor. Diyelim ki 2023’te oldu, bakın iddia ediyorum Sayın Erdoğan bu matematikle seçilemez.” değerlendirmesinde bulundu.

AA – KIRIKKALE