Organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı’nın CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nu tehdit etmesinin ardından siyaset cephesinden tepkiler sürüyor.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yaptığı açıklamada Kemal Kılıçdaroğlu’na destek vererek, Çakıcı’nın tehditlerinin ‘yargıda reform’ diyen hükümete yönelik olduğunu belirtti.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun ziyaret ettiği İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, görüşme sonrası basın toplantısı düzenledi. Burada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu tehdit eden suç örgütünün başı Alattin Çakıcı’ya tepki gösteren Akşener, söz konusu tehdidi “Milli iradeye tehdit” diye nitelendirdi.

“Hükümet ve ‘küçük ortağı’ tehdide sahip çıkmıştır”

Çakıcı’nın tehditlerinin iktidarın yargı reformuna tehdit olduğunu söyleyen Akşener, “Hepimiz çeşitli dönemlerde tehdit aldık. Benim evim basıldı, Sayın Kılıçdaroğlu saldırıya uğradı. Ama bugüne kadar hiç bir siyasetçi böyle bir tehdidin yanında durmadı. Asıl bakılması gereken yer burası. Sayın Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, uzun bir adalet reformundan bahsetti. Sayın Erdoğan da bu sözleri desteklediğini ifade etti. Sonra tehdit geldi. Sonra tehdide küçük ortağın tavrı ortaya geldi. Tehdide sahip çıkıldı. Bence küçük ortak tarafından Abdulhamit Gül’e ‘Haddini bil reform yapamazsın’ dendi” ifadelerini kullandı. 

Ne olmuştu?

Alaattin Çakıcı, Kemal Kılıçdaroğlu’nu yazdığı mektup üzerinden tehdit etmiş ve açıkça Kılıçdaroğlu’na hakaret etmişti.

Bunun üzerine MHP lideri Devlet Bahçeli, Çakıcı’ya sahip çıkarak ‘benim dava arkadaşımdır’ demişti.

Hükümet tarafından Alaattin Çakıcı’yı destekleyen açıklamalarda bulunulmuş, tepki gösteren bir mesajla karşılaşılmamıştı.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun Çakıcı hakkında suç duyurusunda bulunmasının ardından Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.

yeni1mecra