Ankara Büyükşehir Belediyesi filyasyon ekibinde yer alan taksicilere destek ödemelerine başladı

Sağlık Bakanlığı ve Ankara Valiliği ile iş birliği yapan Ankara Büyükşehir Belediyesi, pandemi nedeniyle karantinaya alınan vatandaşlara sağlık ekiplerinin hızlı müdahale edebilmesi için filyasyon ekibinde yer alan 300 taksicinin günlük giderlerini karşılıyor.

Başkan Yavaş’ın hayata geçirdiği uygulamada ilk ödemeler yapıldı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş

Pandemi sürecinde toplum sağlığını önceleyen çalışmalara devam eden Ankara Büyükşehir Belediyesi, yardım ve destek çalışmalarına bir yenisini ekledi.

Sağlık Bakanlığı ve Ankara Valiliği ile iş birliği yapan Büyükşehir Belediyesi, filyasyon ekiplerinin karantina altındaki vatandaşlara daha hızlı ulaşarak tıbbi müdahalede bulunabilmesi için yeni bir uygulamaya imza attı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın hayata geçirdiği dayanışma örneği ile karantina altındaki vatandaşlara sağlık ekiplerinin hızlı müdahale edebilmesi için filyasyon ekibinde gönüllü çalışan 300 taksicinin günlük yevmiyeleri karşılanmaya başladı.

İlk ödemeler yapıldı

Başkan Yavaş’ın İl Sağlık Müdürlüğü tarafından sürdürülen filyasyon çalışmalarında görev yapan 300 taksicinin günlük giderlerinin (yevmiye ve yakıt) Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanacağını açıklamasının ardından taksici esnafına ilk destek ödemesi gerçekleştirildi.

150 TL yevmiye ve 50 TL yakıt desteği

Aslan, filyasyon ekibinde yer alan taksicilere günlük 150 TL yevmiye ve 50 TL yakıt desteğinde bulunulduğunu, ödemelerin her hafta Cuma günü yapılacağını ifade etti.

T24