Antep’te depoda yangın: Bazı evler boşaltıldı

Antep’te tekne yapımında kullanılan malzemelerin bulunduğu depoda çıkan yangına müdahale ediliyor.

Bölgedeki bazı evler tedbir amaçlı boşaltıldı.

Merkez Şahinbey ilçesi Sarısalkım Mahallesi’ndeki tekne yapımında kullanılan malzemelerin bulunduğu depoda henüz bilinmeyen nedenle yangın çıktı. Yangının bildirilmesi üzerine bölgeye itfaiye ekipleri sevk edildi. Yangına ekiplerin müdahalesi sürerken, depoda zaman zaman patlama sesi de duyuldu. Bu arada bölgede bulunan bazı evler de tedbir amaçlı boşaltıldı.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Cafer Yılmaz, AA muhabirine, yangına ilk anından itibaren ekiplerin müdahale ettiğini söyledi. Yılmaz, söz konusu tesisin tekne yapım malzemelerinin bulunduğu depo, tamir ve üretim yapılan tesisten oluşan yaklaşık 10 dönümlük bir alandan oluştuğunu anlattı.

‘Çevre için herhangi bir sorun kalmadı’

Yangının çevredeki evlere sıçramaması için çalışmalar yapıldığını aktaran Yılmaz, “Yangın sadece tesiste devam ediyor. Çevre için herhangi bir sorun kalmadı. Ekiplerimizin kısa zamanda yangını kontrol altına almasını bekliyoruz.” dedi. Yılmaz, yangına 15 araç ve 20 personelle müdahalenin devam ettiğini kaydetti.

Vali Gül: Yangın kontrol altında

Gaziantep Valisi Davut Gül, yazılı açıklamasında, hurda malzemelerin yanması sonucu devam eden yangının kontrol altında olduğunu bildirdi. Olayda herhangi bir can kaybının olmadığını belirten Gül, “Yangının etrafa sıçrama ihtimali itfaiye tarafından önlenmiştir. Yangın uzun sürebilir. Yoğun duman nedeniyle herkesin dikkatli olmasını istiyoruz.” ifadesini kullandı.

Şahin: Yoğun duman fiber malzemeden kaynaklanıyor

Olay yerinde incelemelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin yoğun dumanın fiber malzemeden kaynaklandığını aktardı. Şahin, “Hamdolsun sorun yok. Yarım saate kadar dumanın azalmasını, 1 saate kadar da yangının tamamen kontrol altına alınmasını bekliyoruz. Teknik veriler bunu gösteriyor. Herkese geçmiş olsun.” diye konuştu.

Kaynak: AA