Ard arda işçi ölümleri yaşandı

İSİG’in paylaştığı bilgilere göre; son birkaç gün içinde 2 işçi koronavirüsten, 2 işçi çalıştığı inşaattan düşerek, 1 işçi intihar ederek, 1 işçi işyerinde kalp krizi geçirerek yaşamını yitirdi.

Hüseyin Çankal (48) yüksek mermer bloğundan düşerek hayatını kaybetti – İSİG

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi (İSİG) twitter hesabından işçi ölümlerine ilişkin bilgiler paylaşmaya devam ediyor. Türkiye’de milyonlarca işçinin iş sağlığı iş güvenliği önlemi olmadan çalıştırıldığına dikkat çeken İSİG’in paylaştığı bilgilere göre son birkaç günde 2 işçi çalıştığı inşaatlarda düşerek, 2 işçi koronavirüsten, bir işçi işyerinde kalp krizinden, bir işçi ise intihar ederek yaşamını yitirdi.

Cengiz Tokmaklı

Cengiz Tokmaklı çalıştığı inşaatın 12’inci katından düştü

Ana yüklenici firmanın Rönesans Holding’in olduğu ve 20 Nisan’da açılacak olan İstanbul Başakşehir Şehir Hastanesi şantiyesinde meydana gelen iş cinayetinde Cengiz Tokmaklı yaşamını yitirdi. 30 yaşında olan Tokmaklı inşaatın 12’inci katından şaft boşluğuna düşerek yaşamını yitirdi.

Tokmaklı’nın Çorum Alaca Killik Köyü’nde toprağa verileceği belirtildi.

48 yaşındaki Hüseyin Çankal, Mersin Erdemli’de mermer ocağında çalışıyordu. Çankal çalıştığı mermer ocağının yüksek mermer bloğundan düşerek yaşamını yitirdi.

İki işçi koronavirüsten yaşamını yitirdi

Hasan Köysüren

İstabul’da aşçılık yapan 29 yaşındaki Hasan Köysüren, memleketi Kırşehir’e döndü. Koronavirüs teşhisiyle hastanede tedavi görün Köysüren, yaşamını yitirdi.

Türk Kızılay Batı Karadeniz Afet Yönetim Merkezi Müdürlüğü’nde baş aşçı olarak çalışan 46 yaşındaki Kabil Başer’e yeni tip koronavirüs teşhisi konuldu. Başer Düzce’de bir haftadır tedavi gördüğü hastanede koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi.

Kocaeli’de boya fabrikasında çalışan 35 yaşındaki Murat Yılmaz, çalışırken kalp krizi geçirdi. Yılmaz, yaşamını yitirdi.

Bir işçi intihar etti

Nihat Şenel

Kütahya Tavşanlı Garp Linyitleri İşletmesi’nde işçi olan Nihat Şenel, intihar ederek yaşamına son verdi. 45 yaşında olan Şenel’in uzun süredir borç yüküyle uğraştığı boş zamanlarında da apartmanlarda kaloriferci olarak da çalıştığı belirtiliyor.