Bakan Elvan: Gelecek dönem yol haritasını Türk-İş yönetimiyle birlikte ele aldık

Türk-İş Yönetim Kurulu üyelerini kabul eden Hazine ve Maliye Bakanı Elvan, “İşçilerimizin bizden beklentilerini ve gelecek dönem yol haritasını Türk-İş yönetimiyle birlikte ele aldık.” dedi.

Elvan, pandeminin görünmeyen kahramanlarının fabrikalardaki emekçiler olduğunu belirterek, “Her alanda çarklar dönmeye devam etti.” dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Twitter hesabından Türk-İş Yönetim Kurulu üyelerini kabul ettiğini paylaştı.

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay ve beraberindeki heyeti Hazine ve Maliye Bakanlığı toplantı salonunda kabul etti. Toplantıya ilişkin Twitter hesabından paylaşımda bulunan Elvan, “Pandemi döneminin görünmeyen kahramanları, fabrikalarda alın teri döken emekçilerimiz oldu. Gıdadan hijyene, otomotivden makineye imalat sanayimizin neredeyse her alanında çarklar dönmeye devam etti. Üretimimiz, emekçilerimizin özverisi sayesinde hızını kaybetmedi.” dedi.

‘Yol haritasını Türk-İş yönetimiyle birlikte ele aldık’

İşçilerin kendilerinden beklentilerini ve gelecek dönem yol haritasını Türk-İş yönetimiyle birlikte ele aldıklarını belirten Elvan, “Sayın Ergün Atalay ve beraberindeki heyete yapıcı yaklaşımları için teşekkür ediyor, bu vesileyle tüm emekçi kardeşlerime selam ve saygılarımızı iletiyorum.” ifadelerini kullandı.

AA – ANKARA