Balıkçı teknesindeki 5 kişinin cansız bedenine ulaşıldı

Adana’nın Karataş ilçesi açıklarında Yunanistan bayraklı bir tanker ile balık avlama teknesinin çarpıştığı, alabora olan teknede kaybolan 5 kişinin cansız bedenine ulaşıldı.

Sahil Güvenlik Komutanlığından yapılan açıklamaya göre, Karataş ilçesi 15 deniz mili açıklarında Yunanistan bayraklı bir tanker ile Türk bayraklı balık avlama teknesi çarpıştı. Çarpışma sonucu teknenin alabora olduğu bilgisi üzerine teknedeki 5 kişinin bulunması amacıyla arama kurtarma çalışması başlatıldı.

Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, Türk bayraklı balıkçı teknesindeki 5 kişinin cansız bedenine ulaştı. Balıkçıların cenazeleri, önce Karataş ilçesi kıyısına ardından da Karataş Devlet Hastanesi morguna götürüldü.

‘Balıkçı camiası olarak büyük acı hissediyoruz’

Mersin Balıkçılar Kooperatifi Başkan Yardımcısı Ramazan Kaya, teknenin balık avı için Mersin Balıkçı Barınağı’ndan açıldığını söyledi. Kaya, teknede kaptan Metin Büten ile balıkçılar Fevzi Yardımcı, Recep Yıldız, Volkan Vural ve Suriye uyruklu Muhammet Leyla’nın bulunduğunu belirtti. Kaya, kazayı öğrenince büyük üzüntü duyduklarını söyledi.

Kaynak: AA