Bir Suriyeli cinayeti daha işlendi

Gaziantep’in Nizip ilçesinde başından vurulan ve götürüldüğü hastanede yaşamını yitiren Suriyeli gencin 20 yaşında olduğu öğrenildi. Türkiye’de dünden bugüne bir Suriyeli cinayeti daha işlenmiş oldu.

Muhamed Al Halid 20 yaşındaydı

Antep’in Nizip ilçesine bağlı sanayi sitesinde 22 Ekim’de başından vurularak ağır yaralanan Suriye uyruklu Muhammed Al Halid (20) adlı genç, kaldırıldığı Nizip Devlet Hastanesi’nde bugün yaşamını yitirdi. Halid’in cenazesi Adli Tıp Kurumu’nda (ATK) yapılan otopsinin ardından ailesine teslim edildi. Konya’dan sonra bir Suriye’li cinayeti de Antep’te işlenmiş oldu.

Halid’in ölümüne ilişkin gözaltına alınan 4 kişi ise sevk edildikleri mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

Bir Suriyeli cinayeti de Konya’da işlenmişti

İddiaya göre, Selçuklu ilçesi Musalla Bağları Mahallesi Kağızman Sokak’ta çalıştığı terzi dükkanına giden Vail El-Mansur (14) dün tartıştığı kişilerle karşılaştı.

Aralarında çıkan tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine El-Mansur, karşı gruptaki kimliği belirsiz kişi veya kişilerce sırtından bıçaklandı.

Zanlıların kaçmasının ardından El-Mansur, biraz yürüdükten sonra aynı sokakta bir büfenin önünde yere yığıldı.

Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine gelen 112 Acil Servis ekiplerince yakınlardaki özel bir hastaneye kaldırılan El-Mansur, müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

TIKLAYIN: Suriyeli kadına yönelik tecavüz soruşturmasına ilişkin iddialar Meclis’e taşındı

TIKLAYIN: Suriyeli mültecilerin ‘organ mafyası’ tuzağına düştüğü iddiası Meclis’te

TIKLAYIN: Sondaj kuyusuna düşen 1,5 yaşındaki Suriyeli çocuk öldü

Haber Merkezi – MA