Çakıcı’nın Kılıçdaroğlu’na yönelik tehditlerine CHP’den yanıt: Bir mafyanın tehditlerine pabuç bırakacak değiliz

Organize suç örgütü lideri olmak suçundan tutuklu bulunduğu cezaevinden tahliye olan Alaattin Çakıcı’nın CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nu tehdit etmesine CHP’den yanıt geldi.

CHP Grup Başkanvekili Özel, “Susurluk’ta deşifre olan mafya-siyaset ilişkisine derin devletin yeniden ihtiyaç duyduğu açık. Biz, bir mafyanın tehditlerine pabuç bırakacak değiliz.” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün partisinin TBMM Grup Toplantısında yaptığı konuşmada yargıdaki reform tartışmalarına değindi. Kılıçdaroğlu, iktidara “Mafya liderlerini, uyuşturucu kaçakçıları serbest bırakıp düşünce suçlularını hapsetmekten vazgeçecek misin?” sorularını yöneltti.

Çakıcı’dan hakaret ve tehdit

Organize suç örgütü lideri olmak suçundan 16 yıl cezaevinde kaldıktan sonra Nisan ayında infaz düzenlemesiyle tahliye olan Alaattin Çakıcı, Kılıçdaroğlu’nun bu ifadelerinin ardından sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Çakıcı, açıklamasında Kılıçdaroğlu’nu tehdit etti ve hakaretlerde bulundu. Kılıçdaroğlu’nun MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli için “Saray’ın bekçisi” ifadesini kullanmasına Çakıcı, “akıllı ol” şeklinde tehdit etti.

CHP’den yanıt

Çakıcı’nın tehdit ve hakaretlerine CHP’li vekiller yanıt verdi. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, sosyal medya hesabı twitterdan paylaşımda Susurluk’ta deşifre olan mafya-siyaset ilişkisine derin devletin yeniden ihtiyaç duyduğunun açık olduğunu belirtti. Özel, şu ifadeleri kullandı:

“Biz, bir mafyanın tehditlerine pabuç bırakacak değiliz. CHP’nin Genel Başkanı’nı tehdit etmek, milyonları tehdit etmektir, cumhuriyeti tehdit etmektir. Herkes, haddini bilecek!”

CHP sözde kabadayılara asla pabuç bırakmayız

CHP Tekirdağ Milletvekili ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak da, twitterdan yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“Cumhuriyet Halk Partisi masa başında yazılan bir dilekçe ile kurulmuş bir parti değildir. Mafya bozuntularına, sözde kabadayılara asla pabuç bırakmayız. Genel Başkanımıza nereden ve kimden gelirse gelsin hiç bir tehdidi kabul etmeyiz. Bunu herkes böyle bilsin.”