CHP Sözcüsü Öztrak: Umutsuzluk milletimizin dört bir yanına yayılıyor

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında son dönemde yaşanan intiharlara ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Öztrak konuya ilişkin yaptığı açıklamada ‘ Erdoğan’ın ucube tek adam rejiminde millet çaresizlikten ailesiyle birlikte yaşamına son veriyor’ değerlendirmesinde bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi Sözcüsü Faik Öztrak, CHP Genel Merkezi’nde düzenlediği basın açıklamasında gündemdeki konuları değerlendirdi.

Fatih’te siyanürle hayatına son veren dört kardeş ile Antalya’da bir babanın geriye özür dileyen bir not bırakarak ailesinin ve kendi hayatına son vermesini hatırlatan Öztrak, ‘Erdoğan’ın ucube tek adam rejiminde millet çaresizlikten ailesiyle birlikte yaşamına son veriyor. Çaresiz kalıp aramızdan ayrılan bu aileler bizim birer parçamız. Onlarla beraber bu toplumun vicdanı, bizi biz yapan değerler de ölüyor’ değerlendirmesinde bulundu.

Öztrak’tan Erdoğan’a: Herkesi kör, âlemi sersem mi sanırsın

Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik krize ilişkin değerlendirmelerde bulunan CHP Sözcüsü Öztrak, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hitaben şunları kaydetti:

“Milletimizin gündeminde boş tencere, maaşlara haciz ve öldüren çaresizlik var. Sarayın gündeminde ise Osmanlı’nın okuryazar oranı ve günümüzü karşılaştırma hadsizliği var. Sen herkesi kör, âlemi sersem mi sanırsın.

Ülkemizin dereleri, taşları talan edildi. Atatürk’ün kurduğu cumhuriyette herkes geleceğe güvenle bakıyordu. Erdoğan’ın ucube tek adam rejiminde, millet çaresizlikten ailesiyle birlikte yaşamına son veriyor. Sarayın kibirli adamı herkesi kör ve sersem sanmaya devam etsin. Ama milletimiz acı gerçeklerle kendisinin ne olduğunu görmeye başladı. Tek bir hafta içinde 8 can gitti. Elektrik borcunu ödeyemediği için umutsuzluğa kalan bu aileler kendilerini yok ediyorlar Türk ekonomisi ile beraber toplumumuz da çöküyor. Çaresizlik, umutsuzluk milletimizin dört bir yanına yayılıyor. Çaresiz kalıp aramızdan ayrılan bu aileler bizim birer parçamız. Onlarla beraber bu toplumun vicdanı, bizi biz yapan değerler de ölüyor. Ama sarayın gündeminde milletin çaresizliği hiç konuşulmuyor. Suriye’ye 40 milyar dolar vermişleri bir 40 milyar dolar daha verirlermiş. Bizim milletimiz burada dururken kimin parasını kime veriyorsunuz!”

“Mızrak çuvala sığmayınca damat ekonomiyi eleştirenlere terörist demeye başladı. Aileler topluca intihar etme aşamasına gelmiş, iktidar, bunları eleştirmesinin, haberleştirilmesini yasaklayacağının sinyallerini veriyor. Artık kendilerine çeki düzen versinler yeter artık. ” (yeni1mecra)