CHP’li Salıcı: Eren’in yanlış yaptığı kanaatinde değiliz

CHP Genel Başkan Yardımcısı Salıcı, tutuklanan Yüreğir Gençlik Kolları Başkanları Eren’in CHP’nin onurlu bir üyesi olduğunu belirterek, “Yanlış yaptığı kanaatinde değiliz” dedi.

Salıcı, Yüreğir Kaymakamı ve koruması hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını belirtti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, Vefa Destek Grubu’nun çalışmalarının engellendiği ve tutuklanan CHP Yüreğir Gençlik Kolları Başkanı Eren Yıldırım’ın “Vefa Destek Grubu görevlilerine karşı saldırıda bulunduğu” iddialarına ilişkin basın toplantısı düzenledi. Adana’da bir otelde düzenlenen toplantıya Eren’in ailesi ile CHP’li bazı milletvekilleri ve belediye başkanları katıldı. Salıcı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla bir heyet olarak kente geldiklerini belirtti.

‘Yüreğir Kaymakamı hakkında suç duyurusunda bulunacağız’

Anadolu Ajansı’nda geçen bilgilere göre; Toplantıda konuşan Salıcı, olayın ilk andan itibaren doğruların ortaya çıkması için teşkilatlarının önemli bir mücadele yürüttüğünü ifade ederek, Yüreğir Kaymakamı ile kaymakam koruması hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi. 

“Vefa destek grubu görevlilerine karşı saldırıda bulunulduğu” iddiasını hatırlatan Salıcı, Eren’in, CHP’li belediye başkanları ile belediye görevlilerinin vefa grubu üzerinden yardım dağıtımına katıldıklarını gösteren fotoğrafları basın mensupları ile paylaştı.

‘Eren vefa grubuna gönüllü destek verdi’

Salıcı, şöyle konuştu: “Şu çok açık, Eren kardeşimiz vefa grubuna gönüllü destek veren arkadaşımız. Yardımlar dağıtılırken biz yardımı kimin dağıttığıyla ilgilenmiyoruz. Vatandaşımız ağır bir ekonomik sıkıntı içinde, salgın koşullarından kaynaklanan açlıkla boğuşuyor. Dolayısıyla bu yardımları vefa grubu üzerinden dağıtan vatandaşlara, devlet görevlilerine de CHP’li gençler, belediyeler ellerinden gelen desteği vermeye çalışıyorlar ama olay tam tersi şekilde ortaya çıkıyor.”

“Bizim Eren kardeşimizin yanlış yaptığına yönelik herhangi bir yaklaşımımız, herhangi bir anlayışımız yok.” ifadesini kullanan Salıcı, Eren’in CHP’nin onurlu bir üyesi olduğunu, kendilerinin onun bir yanlış yaptığı kanaatinde olmadıklarını söyledi.

Olay

Adana Valiliği, 15 Mayıs’ta yaptığı yazılı açıklamada, 14 Mayıs saat 22.00 sıralarında Yüreğir Kaymakamı Oğuzhan Bingöl’ün katılımıyla Vefa Sosyal Destek Grubunca gerçekleştirilen yardım dağıtımı sırasında, 4 kişinin çalışmayı engellemeye yönelik sözlü ve fiziksel saldırıda bulunduğu belirtilmişti. Açıklamada, “Olayın ardından güvenlik birimlerimizce yakalanan şüphelilerden birinin CHP Yüreğir Gençlik Kolları Başkanı Eren Yıldırım olduğu anlaşılmıştır.” ifadesine yer verilmişti.

Gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan 4 şüpheli arasındaki Eren, savcılığın itirazı üzerine tutuklanmıştı.