CHP’li Yeşilova Belediye Başkanı ve eşine evlerinde silahlı saldırı

Burdur’da CHP’li Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel (68) ve eşi Fatma Şenel (64) kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce evlerinde silahlı saldırıya uğradı.

Şenel, Yeşilova beldesinde iş makinelerinin Salda Gölü kıyısından kum taşınması olayına müdahale ettiklerini açıklamasıyla gündeme gelmişti.

Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel

Alınan bilgilere göre; Burdur’un CHP’li Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel’in (68) evine saat 04.30 sıralarında kimliği belirsiz kişi ya da kişiler geldi. Kapıyı açan Mümtaz Şenel’in sağ ve sol ayaklarına 5 el ateş eden kimliği belirsiz kişi ya da kişiler, eşi Fatma Şenel’i (64) de ayağından vurduktan sonra kaçtı.

Hastanede tedavi altına alındılar

Olayın bildirilmesi üzerine adrese çok sayıda polis, jandarma ve sağlık ekibi sevk edildi. Ambulansla Yeşilova Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Mümtaz Şenel ve eşi Fatma Şenel, buradaki ilk müdahalelerinin ardından Burdur Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Mümtaz Şenel’in ameliyata alındığı bildirildi.

Burdur Valisi Hasan Şıldak ve CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, Burdur Devlet Hastanesi’ne giderek, Başhekim Nedim Ongun’dan bilgi aldı. Göker, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Yeşilova belediye Başkanımız ve eşi bu sabah kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce kurşunlandı.” dedi.

Şenel Salda Gölü’ndeki kum taşıma olayıyla gündeme gelmişti

Mümtaz Şenel, Yeşilova Beldesinde bulunan Salda Gölü’ne iş makinelerinin girerek kum taşıdığı olayla ilgili gündeme gelmişti. Şenel, belediye ekiplerinin göl etrafında sık sık dolaştığını dile getirerek, Salda Gölü’nden kum taşınmasına ilişkin olayla ilgili ilk duyumu 15 gün önce aldığın söylemişti.

Şenel açıklamasında şu ifadeleri kullanmıştı: “Beyaz kumların olduğu yerden o beyaz kumları alıp kum olmayan yerlere yol yapmaya çalışıyorlar. Kumları taşıdığı yere bu yapacakları Millet Bahçesi’nin binalarını oturtacaklarmış. Bu dediğimiz yere de yürüyüş yolu yapacaklarmış. İş makineleriyle henüz düzeltme fırsatları olmadı, biz olaya müdahale edince zaten durdu.”

Kaynak: MA

İLGİLİ HABERLER