Cinsel saldırıda bulunan sanık tutuksuz yargılanacak

İstanbul Avcılar’da metrobüste bir kadına cinsel saldırıda bulunan Fatih Ö.’nün tutuklu yargılanması talebi reddedildi.

HABER MERKEZİ – Avcılar’da bir metrobüste N.C. adlı kadın yolcuya cinsel saldırıda bulunarak hakaret eden Fatih Ö.’nün yargılanmasına devam edildi. Küçükçekmece 20. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen 4. duruşmaya tutuksuz yargılanan sanık Fatih Ö. ile müşteki N.C. ve avukatları katıldı. Fatih Ö., üzerine atılı suçu kabul etmeyerek beraatını talep etti.

Müşteki avukatı Gökhan Soysal, sanığın tutuklu yargılanması talebinde bulundu. Soysal, ayrıca olaya ilişkin İETT’den görüntülerin olup olmadığının sorulmasını istedi. Mahkeme sanığın tutuklu yargılanması talebini reddederek, metrobüs şoförünün tanık olarak dinlenmesine ve zorla duruşmaya getirilmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

Nisan ayında metrobüste taciz edilen N.C., “Ben susmayacağım sen utanacaksın” diyerek şikayetçi olmuştu. Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 23 Nisan’da hazırlanan iddianamede sanık Fatih Ö. hakkında, N.C’ye yönelik “hakaret” ve “sarkıntılık yapmak suretiyle cinsel saldırı” suçlarından 9 yıl 6 aya kadar hapis cezası isteniyor.