Demirtaş’ın ailesi cezaevi yolunda trafik kazası geçirdi

HABER MERKEZİ – HDP’nin önceki dönem tutuklu eş genel başkanı Selahattin Demirtaş’ı ziyaret etmek üzere Edirne’ye giderken trafik kazası geçirdi. Araçta bulunan Demirtaş’ın kız kardeşi ve kayınbiraderinin omurgasında kırık meydana geldi. Aile çeşitli hastanelerde tedavi altına alındı.


4 Kasım 2016’da tutuklanarak Edirne F Tipi Kapalı Cezaevi’ne gönderilen Selahattin Demirtaş’ın ailesi cezaevi yolunda trafik kazası geçirdi.


Gazete Karınca‘da yer alan habere göre, Demirtaş’ı ziyaret etmek üzere Diyarbakır’dan İstanbul’a hava yolu ile giden aile, buradan Edirne’ye kara yolu ile geçerken trafik kazası geçirdi. İki araç ile Edirne yönüne giden ailenin kontrolündeki araçlardan birinin lastiğinin patlaması sonucu önce öndeki diğer araca çarptığı ardından da devrildiği öğrenildi.

Kaza sonucu raçta bulunan Demirtaş’ın kayınbiraderi Dr. Süleyman Akkaya ile kardeşi Şadiye Demirtaş Buluttekin’in bel omurgasında kırık meydana geldi. Kaza sonucu Demirtaş’ın annesi Sadiye Demirtaş’ın kalçasında ezikler oluştu. Baba Tahir Demirtaş’ın ise karın bölgesinde yaralanma meydana gelirken, kalça bölgesinde ise kırık şüphesi bulunuyor. Demirtaş’ın kayınbabası Mehmet Akkaya, eniştesi Feshi Türkmen ve şoföründe ise kazaya bağlı eziklerin oluştuğu öğrenildi.


Hekimlerden alınan bilgiye göre hayati tehlikesi bulunmayan ailenin, riskli dönemi atlatması için 48 saatin geçmesi gerekiyor.

Kazanın ardından üç ayrı hastanede tedavi altına alınan ailenin, tek bir hastanede tedavi altına alınması için de çalışmalar başlatıldı.