Eski CHP Maltepe İlçe Başkan Yardımcısı hakkında hapis istemi

Maltepe’de 23 yaşındaki kadına cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla tutuklanan Umut Karagöz hakkında 15 yıl 6 aydan 24 yıl 6 aya kadar hapisle cezalandırılması istemiyle iddianame düzenlendi.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, 23 yaşındaki Z.Y.’ye cinsel saldırıda bulunduğu gerekçesiyle tutuklanan eski CHP Maltepe İlçe Başkan Yardımcısı Umut Karagöz hakkında yürütülen soruşturmayı tamamladı.

Soruşturma sonucunda hazırlanan iddianamede, müşteki Z.Y ile aynı kafede çalışan şüpheli Umut Karagöz’ün yaklaşık 1,5 ay sonra işten ayrıldığı belirtilerek, müşteki ve şüphelinin daha önceden arkadaş ortamında da görüştükleri anlatıldı.

Olayın ayrıntılarına yer verilen iddianamede, suç tarihinde görüşen Umut Karagöz’ün müşteki Z.Y’yi saçından sürükleyerek tuvalete götürüp dövdüğü, daha sonra da cinsel saldırıda bulunduğu belirtildi. Şüpheli Umut Karagöz’ün yalvaran ve bağıran Z.Y.’ye vurmaya devam ederek, “bağırma seni burada kimse duymaz. Kapıda kilitli” dediği ve Z.Y’nin boğazını sıkarak tehdit ettiği ifade edildi.

‘Eylem 1-1,5 saat sürde’

İddianamede, Z.Y.’nin şüpheli Umut Karagöz’ün elinden kurtulabilmek için yaşananları kimseye anlatmayacağını söylediği ve Umut Karagöz’ün eyleminin yaklaşık 1-1.5 saat sürdüğü anlatıldı.

‘ATK raporuna göre suç işlendiğine kuvvetli şüphe oluştu’

Adli Tıp Kurumu İstanbul Anadolu Şube Müdürlüğü’nün raporuna göre, müşteki Z.Y’nin basit tıbbi müdahaleyle giderilebilecek ölçüde yaralandığı kaydedilen iddianamede, şüpheli Umut Karagöz’ün üzerine atılı suçları işlediğine dair kuvvetli şüphe oluştuğu belirtildi.

İddianamede, bu kapsamda şüpheli Umut Karagöz’ün “nitelikli cinsel saldırı”, “nitelikli, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” ve “tehdit” suçlarından 15 yıl 6 aydan, 24 yıl 6 aya kadar hapisle cezalandırılması istendi. Hazırlanan iddianame, değerlendirilmek üzere Anadolu Ağır Ceza Mahkemesine gönderildi.

İddialar nedeniyle Umut Karagöz CHP’den ihraç edilmişti.

Kaynak: AA