Gazeteci Serdar Akinan hakkında suç duyurusu

Elazığ Valiliği, AFAD hakkındaki iddiaları nedeniyle gazeteci Serdar Akinan hakkında suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı.

Elazığ Valiliği, web sayfasından ve twitter hesabından yaptığı açıklamada gazeteci Serdar Akinan hakkında suç duyurusunda bulunduğunu belirtti. Valilik açıklamada, “Enkazda kalan insanları kurtarmak için canları pahasına çalışan kurtarma ekiplerinin morallerini bozmak için yaptığı insanlık dışı yalan haberi sebebiyle, Elazığ Valiliğimizce Serdar Akinan hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz.” denildi.

Ne olmuştu?

Gazeteci Akinan, Oda TV’de “Neler olduğunu gözlerimle gördüm” başlıklı yazısında AFAD hakkında çeşitli iddialarda bulunarak, “Bunca yıl sonrası arama kurtarma dışında ‘imaj’ çalışması yapan bir AFAD fotoğrafı gördüm dün” ifadelerini kullanmıştı.

Akinan, katıldığı KRT TV’de canlı yayın programında da, “AFAD yetkilisi enkaz altındaki kadını 1 saat bekletiyor. Erdoğan oraya vardığında çıkartın talimatı veriyor ve kadın Erdoğan’ın yanına getiriliyor.” iddiasında bulunmuştu. Akinan, söz konusu yazısını ve katıldığı canlı yayın programını twitter hesabında da paylaştı.