Gökçek’ten Arınç’a: Sen ne biçim AK Partilisin?

Melih Gökçek, Selahattin Demirtaş’ın tahliye edilmesi gerektiğini söyleyen Bülent Arınç’a “Cumhurbaşkanımın ve AK Partimizin fikri bu değil. Sen ne biçim AK Partilisin?” diye tepki gösterdi.

Melih Gökçek ile Bülent Arınç’ın arası ‘parsel parsel sattın’ tartışması sonra bozulmuştu

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Melih Gökçek, kendisini ‘Ankara’yı parsel parsel FETÖ’ye satmakla’ suçlayan Bülent Arınç’ın Selahattin Demirtaş’la ilgili açıklamasına Twitter hesabından tepki gösterdi.

Gökçek, dün Haber Türk’te katıldığı programda Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala’nın tahliye edilmesi gerektiğini söyleyen Arınç için şu ifadeleri kullandı: 

– Bülent Arınç’ın bugüne kadar bana sataşmalarına partime zarar vermemek için sustum. Ama bugün Arınç teröristlere kol kanat geren, hatta çağrılarıyla isyana teşvik eden Demirtaş’a özgürlük istedi. Cumhurbaşkanımın ve AK Partimizin fikri bu değil. Sen ne biçim AK Partilisin?”.

– Bak sana cevabı çok önceden Sn. Cumhurbaşkanımız vermiş. İyi dinle Arın. Yasin Börü’nün katillerine alkış tutan adama sen nasıl alkış tutarsın? Adamı masum ilan edersin? Şimdi twitlerimin altındaki yorumlara sen bak. Seni seven bir AK Partili bulabilecek misin?

Arınç, dün katıldığı programda eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın cezaevinde bulunmasına tepki göstererek, “Demirtaş’ın tahliyesi olabilir; delil uyduramazsınız, çocuk bile yazmaz bu iddianameleri” demişti.