Hasta tutuklu Yılmaz yaşamını yitirdi

Afyonkarahisar 1 No’lu T Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan, akciğer kanseri olan Hayrettin Yılmaz yaşamını yitirdi. Yılmaz’ın, cezası bir yılın altına düşmesine rağmen tahliye edilmediği öğrenildi.

Ailesi, cezaevi yönetiminin sabah saatlerinde kendilerini arayarak, Yılmaz’ın yaşamını yitirdiğini söylediğini aktardı.

Afyonkarahisar 1 No’lu T Tipi Cezaevi’nde bulunan hasta tutuklu Hayrettin Yılmaz (65) yaşamını yitirdi. Konuya ilişkin MA’ya konuşan ailesi, cezaevi yönetiminin sabah saatlerinde kendilerini arayarak, Yılmaz’ın yaşamını yitirdiğini söylediğini aktardı. Yılmaz’ın ailesi, cenazeyi almak üzere cezaevine doğru hareket etti.

Yılmaz’ın cenazesi memleketi Siirt’te defnedilecek.

Birçok hastalığı vardı

Yılmaz’ın, akciğer kanserinin yanı sıra ülser, gastrit ve reflü gibi mide hastalıkları, tiroid bezinde nodül ve önemli diş sorunları bulunuyordu. Yılmaz koronavirüs nedeniyle uzun bir süre tedaviye erişemedi. Ayrıca Yılmaz’ın, verilen cezanın bir yılın altına düşmesine rağmen denetimli serbestlik hakkından mahrum bırakıldığı öğrenildi.

Hasta Mahpuslara Özgürlük İnisiyatifi, dün hasta tutukluların durumuna dikkat çekmek için yaptığı eylemlerin 340’ıncı haftasında Yılmaz’ın durumuna dikkat çekerek, serbest bırakılması talebinde bulunmuştu.

MA