HDP, Diyarbakır’da Kürt partilerinin temsilcileriyle bir araya geldi

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, Kürt siyasi partilerinin temsilcileriyle Diyarbakır’da bir araya geldi.

HDP, Diyarbakır’da Kürt siyasi partilerinin temsilcileriyle New Garden Hotel’de bir araya geldi. Toplantıda HDP’den Eş Genel Başkan Mithat Sancar ile milletvekilleri Meral Danış Beştaş, İmam Taşçıer, Alican Önlü, Nusrettin Maçin, Nejdet İpekyüz yer aldı. Toplantıya katılan Kürt siyasi partilerinin temsilcileri ise şöyle:

“Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eşbaşkanı Berdan Öztürk, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanları Saliha Aydeniz ve Keskin Bayındır, Devrimci Demokrat Kürt Derneği (DDKD), İnsan ve Özgürlük Partisi (PİA), Kürdistan Komünist Partisi (KKP), Kürt Demokratlar Platformu (PDK-Bakur), Kürdistan Demokrat Partisi-Türkiye (PDK-T) ve Azadî Partisi”

DBP Eş Genel Başkanı Saliha Aydeniz kısa bir açıklama yaptı

Toplantı basına kapalı gerçekleştiriliyor

Toplantı öncesi kısa bir açıklama yapan DBP Eş Genel Başkanı Aydeniz, pandemi gerekçesiyle uzun zamandır Kürt siyasi partileriyle bir araya gelemediklerini ifade ederek, bu tür toplantıların ilerleyen süreçlerde daha fazla olacağı bilgisini paylaştı. Aydeniz, alınacak kararların toplantı sonrası kamuoyuyla paylaşılacağını belirtti. 

Açıklamanın ardından “Kürt birliği” konusunun ele alınacağı belirtilen toplantı basına kapalı devam etti. 

MA – DİYARBAKIR