HDP’li Taşdemir’den Soylu’ya: İtibar suikastı yapıyor

HDP Ağrı Milletvekili Taşdemir, İçişleri Bakanı Soylu’nun kendisinin Gare’ye gittiği yönündeki iddialarının “iftira” olduğunu belirterek, “itibar suikasti” yaptığını söyledi.

Taşdemir, “Soylu’nun elinde bir delil vardı da neden savcıya sunmadı?” diye sorarak, pasaportunda ne zaman nereye gittiğinin belli olduğunu belirtti.

HDP Ağrı Milletvekili Dilan Dirayet Taşdemir, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “Gare’ye giden HDP’li Dirayet Taşdemirdir” iddialarına ilişkin partisinin Genel Merkez binasında basın toplantısı düzenledi. Toplantıya, HDP Grup Başkanvekili Saruhan Oluç ve milletvekilleri de katıldı. Taşdemir, HDP’nin son 6 yıldır AKP’nin ağır şiddeti ve baskısı altında olduğunu belirterek, “Parti olarak her gün bir operasyona uyanıyoruz” dedi.

‘Soylu’nun elinde bir delil vardı da neden savcıya sunmadı?’

İktidarın alameti farikasının yalan ve iftira olduğunu söyleyen Taşdemir, şunları kaydetti:

“Soylu, yandaş bir televizyon kanalına çıkıp partimize iftira attı, yalan söyledi. İktidar şov yapıp delil olmadan, dedikodu olarak benim adımı verdi; itibar suikastı yaptı. Süleyman Soylu’nun elinde bir delil vardı da neden savcıya sunmadı? Bu ülkede koltuk sevdası için akla hayale gelmeyecek işler yapıyorlar.”

‘Ordunun bile girmekte zorlandığı bölgeye hangi ara gitmişim?’

Soylu’nun ortaya attığı iddiaları kanıtlamakla yükümlü olduğunu vurgulayan Taşdemir, “Kanıtlamazsa yalancıdır, bu çamur at izi kalsın siyasetidir. Soylu cemaat yöntemlerini iyi benimsemiş; itibar suikasti yapıyor.” ifadelerini kullandı. Taşdemir, şunları ifade etti:

“Tekrar soruyorum: Ne zaman, hangi gün gitmişim Gare’ye? Belgeleri ile açıklayın; bize, topluma masal anlatmayın. Hulusi Akar Meclis’te açıkladı, ordunun bile girmekte zorlandığı bir bölgeye hangi ara gitmişim, hangi ara eğitim almışım, hangi ara oralarda boy göstermişim, dönmüşüm? “

‘Bu iftiralar bize değli demokrasiyedir’

HDP Ağrı Milletvekili Dilan Dirayet Taşdemir

Toplumun yalandan iftiradan bıktığını, insanların yoksulluktan açlıktan intihar ettiğine işaret eden Taşdemir, “Bir ilden aynı günde 7 kişi yoksulluk yüzünden intihar etti, istifa etmesi gerekenler bize iftira ediyor, bu iftiralar bize değil demokrasiyedir.” şeklinde konuştu.

‘Pasaportumda ne zaman nereye gittiğim tarihleriyle belli’

Gare’ye gitmediğini yineleyen Taşdemir, iddiaların “yalan ve uydurmadan” ibaret olduğunu belirtti. Taşdemir, konuşmasına şöyle devam etti:

“Diplomatik pasaportumda ne zaman nereye gittiğim tarihleriyle belli, ayrıca partinin hesaplarında da paylaşılıyor. Gare’ye ne zaman gitmişim ispatlasınlar. Soylu’nun iftiraları sonucu hakkımda hızla soruşturma açan savcılar benim bu açıklamamı da ihbar kabul edip Soylu’ya dava açacak mı merak ediyorum. Her türlü hukuki hakkımı kullanacağım, maddi tazminat davası açıp kazandığım parayı Ağrı’daki yoksullara, çocuklara harcayacağım. Söylenenlerin hepsi yalan ve iftiradır.” 

Yeni1Mecra