HDP’nin Meclis bahçesindeki oturma eylemine CHP’den ziyaret

Meclis bahçesinde oturma eylemi yapan HDP’lileri ziyaret eden CHP Milletvekili Gök, tüm siyasi partilerin demokrasinin vazgeçilmez unsuru olduğunu belirterek, “Umuyor ve diliyoruz ki bu yanlışlardan geri dönülür.” dedi.

HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar ile milletvekillerinin “Kobanê soruşturması” kapsamında partilerine düzenlenen operasyonda siyasetçilerin gözaltına alınmasını protesto etmek amacıyla Meclis’te başlattıkları oturma eylemi sürüyor.

HDP’liler oturma eyleminde “Kobanê soruşturması” kapsamında gözaltına alınan siyasetçilerin fotoğraflarını taşıdı. Oturma eylemini CHP milletvekilleri Sezgin Tanrıkulu, Levent Gök ve Utku Çakırözer ziyaret etti. Sancar gözaltındaki siyasetçilerin durumu hakkında CHP’li vekillere bilgi verdi.

CHP’li Gök: Tüm siyasi partiler demokrasinin vazgeçilmez unsurudur

Milletvekili Gök, ziyarette yaptığı konuşmada tüm siyasi partilerin demokrasinin vazgeçilmez unsurları olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Meşru anlamda siyaset yapan herkesin TBMM çatısı altında kendi görüşlerini özgürce ifade edeceği ortamı her zaman tercih ederiz. Halkın oyları ile seçilmiş belediye başkanlarının, seçilmişlerinin de haklarının, hukukların korunması ülkemizin demokrasisinin gelişmesi açısından önemli. Buna uygun olmayan davranışların demokrasimize zarar verecektir. Umuyor ve diliyoruz ki bu yanlışlardan geri dönülür.”

TİP Genel Başkanı Baş eyleme katıldı

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Erkan Baş da oturma eylemine katılarak destek verdi. Milletvekilleri, gözaltındaki siyasetçilerin fotoğraflarıyla oturma eylemini sürdürüyor.

MA – ANKARA