İBB Meclisi’nde arbede: AKP ve İYİ Partili üyeler birbirine girdi

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısı’na, AKP ve İYİ Parti’li üyeler arasında arbede yaşandı.

Gündem maddelerinin görüşülmesi sırasında söz alan AKP Grup Başkanvekili Tevfik Göksu, dün İYİ Parti Meclis Üyesi Vedat Taylan Yıldız’la metrolara internet talebiyle ilgili yaşadığı diyalog üzerine açıklamada bulundu.

Göksu, şu ifadeleri kullandı:

Arkadaşımız çok sevmiş sosyal medyadaki profiline eklemiş. Rencide edici bir ifade gibi algılamış diye düşündüm. Rencide etmek için kullanmadığımı ifade ettim. Az önce kendisine de aynısını ifade ettim. Şimdi Güngören Meydanı’na büfe koyan büfeci arkadaş şöyle bir tweet atmış ‘özür diledi. İspatlamazsan alçağın ta kendisisin. Söylediğim ifade ‘seni rencide etmek için kullandığım bir ifade değil. Zaten çok sevmişsin profiline eklemişsin. Arkadaş da teşekkür etti bana. Ama kalkıp da özür diledi demek size yakışır.

Göksu konuşmasında “Büfeci” olarak hitap ettiği İYİ Partili Ali Kıdık’a hitaben konuşmaya başlayarak “Sana yakışır. Doğru söylüyorsunuz büfeci ile muhatap olmamak lazım” dedi.

Bunun üzerine ortam gerildi ve meclis üyeleri birbirinin üzerine yürüdü. Salgına rağmen meclis üyeleri tekme-tokat birbirine girdi.

Oturumu yöneten İBB Meclisi 1. Başkanvekili Zeynel Abidin Okul, meclise 15 dakika ara verdi ve parti grup başkanvekillerini odasına çağırdı. Kavganın ardından meclis salonunda yerlere maskelerin ve su bardaklarının atıldığı görüldü.