İzmir’de 2 kişiyi öldüren zanlı yakalandı

İzmir’de 2 kişiyi silahla öldürdükten sonra polisle girdiği çatışmadan kaçan Enver Y., saklandığı evde yaralı olarak yakalandı.

HABER MERKEZİ – İzmir’de Torbalı İlçe Sağlık Müdürü Mehmet Park ve Hatice Gülcemal’i öldüren zanlı, daha sonra polisle girdiği çatışmadan yaralı olarak kaçtı. Zanlı’nın Torbalı’da Atatürk Mahallesi’ndeki bir evde olduğu tespiti üzerine polis ekipleri eve operasyon düzenledi.

Alınan bilgiye göre; operasyon sırasında polisin “teslim ol” çağrısına ateş ederek karşılık veren Enver Y. (30) çıkan çatışmada göğsünden yaralandı. Enver Y. 112 Acil Servis ekiplerince Torbalı Ayrancılar’daki özel bir hastaneye kaldırıldı. Zanlının durumunun ağır olduğu belirtildi. Enver Y’nin dün polisle girdiği çatışmada da ayağından vurulduğu öğrenildi.

Yüzü maskeli bir kişi Torbalı İlçe Sağlık Müdürü Mehmet Park (53) ve Park’ın evine 600 metre mesafedeki Hatice Gülcemal’i de evinde silahla katletmişti. İlk tespitlere göre, şüphelinin, para istediği Park’ı öldürdükten sonra sokakta karşılaştığı Harun Gülcemal’i de silahla tehdit ederek para istemişti. Zanlının Harun Gülcemal’i evine kadar götürdüğü, eşi Hatice Gülcemal’i de burada silahla öldürdüğü öğrenilmişti. Zanlının Hatice Gülcemal’i öldürdükten sonra eşi Harun Gülcemal’i silah tehdidiyle bir bankanın ATM’sine götürdüğü ve kartından bin 500 lira çektiği, parayı aldıktan sonra Harun Gülcemal’i bırakıp taksiyle kaçtığı belirtilmişti.

Gülcemal’in cenazesini yakınları aldı

İzmir Adli Tıp Kurumu morguna kaldırılan Hatice Gülcemal’in cenazesi, eşi Harun Gülcemal’in de arasında bulunduğu yakınlarınca alındı. Harun Gülcemal’in yakınlarının desteğiyle geldiği İzmir Adli Tıp Kurumu önünde güçlükle ayakta durduğu görüldü. Hatice Gülcemal’in cenazesinin memleketi olan Sivas’a götürüleceği öğrenildi. 

Torbalı İlçe Sağlık Müdürü Mehmet Park’ın cenaze işlemlerinin ise İzmir Adli Tıp Kurumunda sürdüğü belirtildi. 

AA – İZMİR