İzmir’de 6,6 büyüklüğünde deprem

İzmir’in Seferihisar ilçesi açıklarında 6,6 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Deprem nedeniyle bazı vatandaşlar baygınlık geçirdi Fotoğraf: AA

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 14.51’de Ege Denizi’nde, İzmir’in Seferihisar ilçesinin 17 kilometre açığında 6,6 büyüklüğünde deprem kaydedildi. Depremin 16,54 kilometre derinlikte oluştuğu belirlendi.

Deprem sırasında bazı vatandaşlar korktu bayılanlar oldu. Şiddetli hissedilen deprem nedeniyle bazı binalarda hasar oluştuğu belirtildi. İzmir Valisi Köşger, “Bize intikal eden can ve mal kaybıyla ilgili henüz bilgi yok. Kriz merkezine geçeceğiz, gelen bilgiler neyse aktaracağız.” dedi.

‘Can ve mal kaybının olmamasını umut ediyorum’

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Az önce yaşanan deprem nedeniyle tüm hemşehrilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Can ve mal kaybının olmamasını umut ediyorum. Gelişmeleri takip ediyoruz. Afet ekiplerimiz hazır.” dedi.

Bayraklı’da çöken binada arama kurtarma çalışması başlatıldı

Deprem sonrası yıkılan binalar nedeniyle kentte toz bulutları yükseldi. Polis telsizinden de özellikle Bornova ve Bayraklı ilçelerinde bazı binaların hasar gördüğü yönünde anonslar geçti. Kent genelindeki bazı binalarda oluşan çatlaklar nedeniyle bazı vatandaşlar binaları tahliye ediyor. Bayraklı İlçesinde deprem nedeniyle çöken bir binada arama kurtarma çalışması başlatıldı.

Deprem Çanakkale, İstanbul, Edirne, Kırklareli, Balıkesir ve Tekirdağ’da da hissedildi. Vatandaşlar ev ve iş yerlerinden cadde ile sokaklara çıktı. Kısa süreli panik yaşandı.

Kaynak: AA