Kadıköy Belediyesi’nde 2 bin 300 işçi greve başladı

Kadıköy Belediyesi ile Genel-İş arasında süren TİS görüşmelerinin tıkanması sonucunda 2 bin 300 işçi greve çıktı.

Grev kararını açıklayan Genel-İş Anadolu Yakası 1 No’lu Şube Genel Başkanı Ahmet Arıkan, “Bu saatten sonra mücadelemizi sokakta sürdüreceğiz. Biz alanı da tutacağız masayı da tutacağız. Bu haklarımızı alana kadar mücadelemiz sürecek” dedi.

Kadıköy Belediyesi ile Türkiye Genel Hizmetler İşçileri Sendikası (Genel-İş) Anadolu Yakası 1 No’lu Şubesi arasındaki Toplu İş Sözleşmesi (TİS) görüşmeleri tıkandı. 5 Şubat’ta Kadıköy Belediyesi kapısına grev kararını asan işçiler, 16 Şubat’ta greve çıkacaklarını ilan etti. İşçiler, gün boyu belediye binasında son görüşmenin sonuçlanmasını halaylarla bekledi. Sık sık, “Direne direne kazanacağız” sloganları atan işçiler, belediye içinde bekleyişini sürdürdü. 

‘Mücadelemiz sürecek’

Görüşmenin sonucunda belediye ve sendikanın anlaşamaması üzerine 2 bin 300 işçi greve çıktı. Grev kararını açıklayan Genel-İş Anadolu Yakası 1 No’lu Şube Genel Başkanı Ahmet Arıkan, “Bu saatten sonra mücadelemizi sokakta sürdüreceğiz. Biz alanı da tutacağız masayı da tutacağız. Bu haklarımızı alana kadar mücadelemiz sürecek” dedi.

Greve çıkan işçiler belediyenin bütün kapılarına, “Bu iş yerinde grev var” pankartlarını astı. İşçilerin belediye binası içerisindeki bekleyişleri sürüyor.

MA