Karadeniz’deki sel felaketinde can kaybı 44’e yükseldi

AFAD’dan yapılan açıklamaya göre; Karadeniz’deki selde, Kastamonu’da 36, Sinop’ta 7 ve Bartın’da 1 kişi olmak üzere can kaybı 44’e yükseldi.

Fotoğraf: AA

Afet ve Acil Yönetim Başkanlığı’ndan (AFAD) yapılan açıklamaya göre; yaşanan sel nedeniyle Kastamonu’da 36, Sinop’ta 7 ve Bartın’da 1 kişi hayatını kaybetti. 9 kişinin tedavilerine hastanelerde devam ediliyor. Bartın’da arama kurtarma çalışmalarında Arife Ünal’ın (85) cansız bedenine ulaşıldı.

Açıklamada, 11 Ağustos 2021 tarihinde Batı Karadeniz bölgesinde başlayan aşırı yağışlar sonucunda Bartın, Kastamonu ve Sinop şehirlerinde sel ve su baskınları meydana geldiği hatırlatıldı. Bartın ili Ulus ilçesi, Kastamonu ili Azdavay, İnebolu, Bozkurt, Küre ve Pınarbaşı ilçeleri ve Sinop ili Ayancık ilçelerinin selden etkilendiğinin belirtildiği açıklamada, afet koordinasyon merkezleri ile bölgedeki müdahale çalışmalarının eş güdüm halinde yürütülmesinin sağlandığı kaydedildi.

Bölge için hafif sağanak bekleniyor

Öte yandan bugün için yapılan hava tahminlerine göre; Batı Karadeniz kıyılarının hafif sağanak yağışlı olacağı tahmin edilmektedir. 12.00-15.00 saatleri arasında Bozkurt’ta ve Sinop’ta çok bulutlu, hafif sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışın olması bekleniyor.

Yeni1Mecra