Kumar oynayanların teşhir şekli tepki topladı

Kumarhaneye çevrildiği ileri sürülen apart dairede yakalanan 13 kişiye 54 bin 310 TL idari para cezası kesildi.

Polis, yüzleri duvara çevrili ve arkalarında iskambil kağıtlarıyla “ahlak” yazılı fotoyu paylaşması tepki topladı.

Kars’ta kumarhaneye çevrildiği ileri sürülen apart dairesine yapılan polis baskınında gözaltına alınan 13 kişiye koronavirüs tedbirlerini ihlal ve kumar oynadıkları gerekçesiyle 54 bin 310 TL idari para cezası kesildi. Polis, yakaladığı kişilerin yüzlerini duvara çevirerek, arkalarında masa üstünde iskambil kağıtlarıyla “Ahlak” yazıp, çektiği fotoyu da servis etti. Gözaltına alınanların teşhir edilmesi ve paylaşılan foto tepki topladı.

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği, 18 bin 908 lira ve 300 dolara el konulurken, M.G., E.Ö. ve B.İ adlı kişiler hakkında “kumar oynanması için yer ve imkan sağlama” suçundan adli tahkikat başlattı.

‘Kabul edilemez’

Polisin gözaltına alınan kişileri teşhir etmesine sanal medya hesabından tepki gösteren Avukat Bişar Abdi Alınak, “Kars Emniyeti kumar oynayanları yakalamış. Akabinde iskambil kağıtlarıyla AHLAK yazarak insanları duvarın önüne dizerek fotoğrafını çekmiş. Elleri başlarında duvara dönük tek sıra halinde! Suç işlemiş olmaları onurlarını çiğneme hakkı vermez” dedi.