Lider Polat’ın kaçırılma anına dair görüntüler ortaya çıktı

HDP Gençlik Meclisi üyesi Lider Polat’ın, polis olduğu iddia edilen kişiler tarafından kaçırıldığı anlara ilişkin görüntüler ortaya çıktı.  

HDP Gençlik Meclisi, üyeleri Lider Polat’ın 27 Ağustos’ta İstanbul Kartal’da metroya giderken kendilerini polis olarak tanıtan sivil giyimli 4 kişi tarafından “emniyette ifaden var” denilerek zorla bir araca bindirilerek kaçırıldığını açıklamıştı.

Açıklamada, Polat’ın daha sonra başka bir araca bindirilerek üzerindeki bütün elbiseleri çıkarılarak işkence edildiği ve ajanlık dayatıldığı belirtilmiş, kişisel eşyaları gasp edilerek gözleri bağlı bir şekilde yol kenarına bırakıldığı aktarılmıştı.

Söz konusu kaçırılma anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı. Görüntülerde, polis olduğu iddia edilen 4 kişinin Polat’ı yol ortasında durdurarak, zorla beyaz bir araca bindirdiği görülüyor. Görüntülerde, kaçırılması sırasında çevrede vatandaşların da olduğu dikkat çekiyor.

HDP Diyarbakır Milletvekili Dersim Dağ da, söz konusu görüntüleri twitter hesabından paylaşarak, “27.08.2020 tarihinde polis olduğunu iddia eden 4 kişi tarafından kaçırılan, şiddete maruz kalan ve ajanlık teklif edilen gençlik meclisi üyemiz Lider Polat’ın kaçırılma anına ait görüntüler.” dedi.

Kaynak: MA