Malatya ve İstanbul’da 2 kadın öldürüldü

İstanbul’da özel bir üniversitede öğretim görevlisi olan Aylin Sözer, Kemal Delbe tarafından, Malatya’da Selda T. kocası Mehmet T. Tarafından öldürüldü.

İstanbul’un Maltepe ilçesinde Kemal Delbe adlı erkek, özel bir üniversitede öğretim görevlisi olan Aylin Sözer’i öldürdü. Çevredekilerin haber vermesi üzerine olay yerine gelen polis Delbe’yi gözaltına aldı.

Eğitim Sen Genel Başkanı Kurul, Sözer için taziye mesajı yayımladı

Eğitim Sen Genel Başkanı Prof. Dr. Nejla Kurul, sosyal medya hesabından akademisyen Aylin Sözer için taziye mesajı gönderdi.

Kurul mesajında “Aylin Sözer, akademisyen, bilim emekçisi bir kardeşimiz, bir erkek tarafından katledildi, yakıldı! Derin bir keder! Dehşet duygusu! Ailesine ve tüm sevenlerine sabır diliyorum” dedi.

Malatya’da Selda T. silahla öldürüldü

Malatya’da Bostanbaşı Mahallesi yaşayan Selda T. (38) ile kocası Mehmet T. (40) tarafından tabancayla başından ağır yaralandı. Selda T, 112 Acil Servis ekiplerince kaldırıldığı Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Mehmet T.’nin 38 suç kaydı bulunuyor

“Uyuşturucu madde, yaralama, tehdit, ailenin korunması” suçlarından 38 suç kaydı bulunan Mehmet T. ise polis ekipleri tarafından yakalandı. Polis ekipleri, olay yerinde yaptığı incelemede 1 tabanca, bu tabancaya ait şarjör, mermiler ve boş kovan ile 2 uyuşturucu kullanımında kullanılan aparat ele geçirdi.

Kaynak: MA/AA