Melek İpek’ten mesaj: Adalet yerini bulacak

Maruz kaldığı işkenceye karşı kendisini savunmak için Ramazan İpek’i öldürmek zorunda kalan Melek İpek, cezaevinden gönderdiği mesajında “adalet yerini bulacak” dedi.

Avukat Ahmet Onaran, cezaevine giderek “Burada nasılsın” diye sorduğu İpek’in “En azından burada dayak yok” diye cevap verdiğini söyledi.

Antalya’nın Döşemealtı ilçesinde, ellerini kelepçeleyerek çıplak halde saatlerce kendisine işkence yapan kocası Ramazan İpek’i (36) av tüfeğiyle öldürmek zorunda kalan Melek İpek (31) 9 Ocak günü tutuklandı.

Maruz kaldığı işkenceye karşı kendisini ve çocuklarını korumak için kocası Ramazan İpek’i öldürmek zorunda kalan Melek İpek’in olay günü çekilen fotoğraflarında ise işkencenin izleri dikkat çekti.

Tepkiler sürüyor

İpek’in tutuklanmasına ise başta kadınlar olmak üzere milyonlarca sosyal medya kullanıcısının tepkisi sürüyor. #MelekİpekSerbetBırakılsın etiketiyle yapılan paylaşımlarda, İpek’in derhal serbest bırakılması isteniyor.

Avukat Onaran cezaevinde İpek ile görüştü

Avukat Ahmet Onaran, sosyal medya hesabından Melek İpek’i Antalya Döşeme Altı L Tipi Cezaevi’nde ziyaret ettiğini paylaştı. İpek’in sağlık durumu ile alakalı sıkıntılarını cezaevi yetkililerine bildirdiğini belirten Onaran, yetkililerin derhal ilgileneceklerini belirttiğini aktardı.

İpek: Adalet yerini bulacak

Onaran İpek’le yaptığı görüşmeye ilişkin şunları aktardı: “Kızlarını çok özlediğini, desteğiniz, duyarlılığınız ve dualarınız için çok teşekkür ettiğini, adaletin yerini bulacağını ve bir an önce evlatlarına kavuşacağını söyledi.”

‘En azından burada dayak yok’

Onaran, “Burada nasılsın” diye sorduğu İpek’in “En azından burda dayak yok” diye cevap verdiğini söyledi. Onaran, itiraz sürecinde dosyasının daha dikkatli ve özenli gözler tarafından okunduğu zaman İpek’in bir an önce özgür kalacağına inancını koruduğunu belirtti.

Onaran, şunları kaydetti: “Bu vesile ile sürece katkı sağlayan ve bu davayı sonuna kadar gönüllülük esasına göre takip edeceklerini ifade eden yüzlerce hukukçumuza, sosyal medyada #melekipek sesi ve nefesi olmak adına paylaşımda bulunan ve sayıları milyonlara yaklaşan gönül insanlarına, sivil toplum örgütlerine ve meleğin haklı mücadelesi için dertli olan herkese #melekipek ve ailesi adına canı gönülden teşekkür ederim.”

Yeni1Mecra