‘Musa Anter Gazetecilik Ödülleri’ için başvurular başladı

Gazeteci-yazar Musa Anter ve görevleri başında öldürülen gazetecileri anmak amacıyla gelenekselleşen ‘Musa Anter Özgür Basın Şehitleri Gazetecilik Ödülleri’nin 28’incisi düzenleniyor. Yarışmaya katılım için son tarih 10 Eylül 2020.

Musa Anter Özgür Basın Şehitleri Gazetecilik Ödülleri için 5 ayrı dalda düzenlenecek olan yarışmanın sonuçları ise 18 Eylül’de açıklanacak. 28’incisi yapılacak olan yarışma, Yeni Yaşam gazetesi düzenleyecek. Yarışmanın dili Türkçe ve Kürtçe olacak.

Musa Anter ve Özgür Basın Şehitleri Gazetecilik Yarışması, “Türkçe Haber”, “Kürtçe Haber”, “Fotoğraf (haber fotoğrafı)”, “Karikatür” ve Gurbetelli Ersöz anısına “Kadın Haberciliği” dallarında yapılacak. Her katılımcı sadece bir daldan ve sadece bir eser ile yarışmaya katılabiliyor.

Değerlendirme, yarışmaya doğrudan gönderilen çalışmaların yanı sıra ön eleme kurullarının seçici kurullara önerileri de dikkate alınarak yapılıyor. Gönderilen eserler sahiplerine iade edilmeyecek ve Yeni Yaşam gazetesinde yayınlanabilecek.

Son başvuru 10 Eylül

Yarışmaya katılım başvuru için son tarih 10 Eylül 2020 olarak belirlenirken, seçilen eserlerin açıklanma tarihi ise 18 Eylül 2020 olarak kararlaştırıldı. Yarışmaya gönderilecek olan eserler, PTT veya kargo ile ya da elden bizzat teslim edilecek. Posta veya kargodan kaynaklı ulaşmayan eserlerin sorumluluğu ise sahibine ait olacak.

Yine yarışmaya gönderilecek olan eserlerin daha önce yayınlanmamış ya da 10 Eylül 2019 tarihinden sonra yayımlanmış olması gerekiyor.