Normalleşme kararı açıklandığı gün, vaka sayısı bini aştı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın normalleşme için 1 Haziran tarihini verirken, Sağlık Bakanı Koca’nın normalleşme kriteri olarak belirttiği bin sayısı yine aşıldı. Son 24 saatte 30 kişi yaşamını yitirdi

Covid-19 nedeniyle son 24 saatteki gelişmeler açıklandı. Buna göre, 30 kişi daha hayatını kaybederken, toplam can kaybı 4 bin 461’e yükselirken, toplam vaka sayısı 160 bini aştı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kovid-19’un Türkiye’deki güncel durumuna ilişkin verileri twitter hesabından tablo ile paylaştı. İstatistiklere boğulmuş açıklamaya göre son 24 saatte koronavirüs nedeniyle 30 kişi daha hayatını kaybetti, bin 182 kişiye yeni tanı kondu.

Çıta aşıldı

Yaşamını yitirenlerin sayısı 4 bin 461’e yükselirken, toplam vaka sayısı ise 160 bin 979 oldu. Bugünkü sonuçlar, aynı zamanda Sağlık Bakanı Koca’nın normalleşme için gerekli çıta olarak ifade ettiği bin sayısının da aşıldığını gösteriyor.

Gelecek uyarısı

Koca, hesabından yaptığı paylaşımda, “Test sayısı düne göre 1,6 oranında arttı. Yeni vaka sayısı öngörülebilir seviyede. İyileşen hasta sayımızsa dünden 290 fazla. Gelecek günler, Maske ve Sosyal Mesafe kuralının her ikisine birlikte uymamıza bağlı. Kontrollü Sosyal Hayatla riskten kaçınalım” dedi.