Oyuncu Hikmet Karagöz hayatını kaybetti

Bizimkiler dizisindeki “Abbas” karakteri ile hafızalarda yer edinen dizi ve sinema oyuncusu Hikmet Karagöz hayatını kaybetti.

Hikmet Karagöz Fotoğraf: Oyuncular Sendikası

Ressam, tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Hikmet Karagöz, 73 yaşında hayatını kaybetti. Kızı Zeynep Karagöz, sosyal medya hesabı Twitterdan yaptığı paylaşımda babasını kaybettiğini şu ifadelerle paylaştı:

“Babişkom, Hikmet Karagöz bugün son yolculuğuna çıktı… Bu kez dönüşü yok; ardından tebessümler, kadehler ve anılar, sohbetler yakışır. Korona nedeniyle cenaze töreni olması mümkün gözükmüyor. Hatırına şerefe…”

Oyuncular Sendikası da Twitterdan yaptığı paylaşımda, “Değerli üyemiz Hikmet Karagöz hayatını kaybetti. Çok üzgünüz. Başta ailesi olmak üzere tüm sevenlerine sabır diliyoruz. Başımız sağolsun” dedi.

 Hikmet Karagöz kimdir?

1962-1963 yıllarında Eminönü Halkevi’nde amatör olarak tiyatroya başlayan Hikmet Karagöz, 1964’te Küçük Sahne Ulvi Uraz Tiyatrosu’nda profesyonel oldu. 1970’li yıllarda televizyona ve daha sonra sinemaya geçiş yaptı. “Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz”, “Bizimkiler”, “Faize Hücum”, “Karayel Poyraz”, “Memleket”, “Sol Şerit” oynadığı dizi ve filmlerden bazılarıydı.

Hikmet Karagöz, en çok Bizimkiler dizisindeki “Abbas” karakteri ile izleyicilerin hafızalarında yer edindi. Aynı zamanda ressam olan Hikmet Karagöz, 1986 yılından bugüne çeşitli eserler yaptı.