Öztunç: Kur’an kursundaki çocuğa şiddete ilişkin soruşturma hikaye!

CHP Milletvekili Öztunç, Kur’an kursundaki çocuğa yönelik şiddete ilişkin resmi yetkililerin soruşturma açtıklarını kendisine bildirdiğini ancak daha sonra Elbistan Kaymakamlığının “15 yaşındaki bir çocuğun 10 yaşındaki bir çocuğu dövdüğünü” iddia ettiğine dikkati çekti.

Öztunç, “Soruşturma hikaye demek ki. Kimi koruyorsunuz?” diye sordu.

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, sosyal medya Twitter hesabından memleketi Elbistan’da bulunan Bedirefendi Kur’an kursunda bir çocuğa yönelik şiddet görüntülerinin yer aldığı videoyu paylaştı.

‘Diyanet İşleri Başkanı bunun hesabını sor’

Öztunç, “Diyanete bağlı kuran kursunda çocuklarımıza yapılan bu davranışı onaylayan hiçbir hemşerim olamaz. Atatürk’e hakaret eden Diyanet işleri başkanı bunun hesabını sor ve millete bilgi ver.” dedi.

‘Vali ve İl Müftüsü aradı’

Bu paylaşımının ardından Kahramanmaraş Valisi ve İl Müftüsünün kendisini telefonla arayarak gerekli soruşturmayı hızlı bir şekilde açtıklarını belirttiklerini aktararak, “Kahramanmaraş valimiz ve il müftümüze teşekkür ediyorum. Bu çocuklar hepimizin…” dedi.

‘Soruşturma hikaye’

Bunun ardından paylaştığı bu görüntüler üzerine Elbistan Kaymakamlığı’nın, Kahramanmaraş Valiliğinin talimatı ile bir açıklama yaptığını belirten Öztunç, “15 yaşındaki bir çocuğun 10 yaşındaki bir çocuğu dövdüğünü iddia etti. Soruşturma hikaye demek ki. Kimi koruyorsunuz. Yarın daha detaylı açıklama yapacağım.” paylaşımında bulundu.

Kaymakamlıktan açıklama

Elbistan Kaymakamlığı’nın resmi internet sitesinde Müftülüğe bağlı Bedirefendi Kur’an Kursundaki  görüntülere ilişkin yaptığı açıklamada, şu ifadeler yer aldı:

“Yapılan ilk araştırmada görüntülerin Kur’an Kursumuzda yatılı olarak kalan 10 ve 15 yaşlarındaki iki öğrenciye ait olduğu anlaşılmıştır. Konuyla ilgili idari ve adli tahkikat ivedilikle başlatılmıştır. Sonucundan Kamuoyuna ayrıca bilgi verilecektir.”